Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Haloo,
Pomoże ktoś ??
Odpowiedz
jeli chodzi o polaczenie mqtt z mqtt.ats.pl to chwilowo nie dzila polaczenie TLS, łacz sie bez TLSa. Z smsami to nie wiem co dokladnie nie tak, bo robilem testy i dzila. Kiedy dokladnie LK umiera, jak próbuje wyslac smsa z zdarzenia, testowego, przy zapisie konfiguracji, napisz wiecej?
Robiles restart ustawien do fabrycznych po upgradzie?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Witam
Funkcjonalność ModBUS jest super tylko do szczęścia brakuje mi w w mapowaniu użytkownika odwrócenia dla Float, nieopatrznie kupiłem licznik energii SDM630 i niestety bez tego nie mogę czytać z niego danych. Czy jest szansa w najbliższym czasie dodać taką małą funkcjonalność?

Lub może jest w planach dodanie tego SDM630?
<t></t>
Odpowiedz
(05-11-2021, 10:58 AM)wilkxt napisał(a): jeli chodzi o polaczenie mqtt z mqtt.ats.pl to chwilowo nie dzila polaczenie TLS, łacz sie bez TLSa. Z smsami to nie wiem co dokladnie nie tak, bo robilem testy i dzila. Kiedy dokladnie LK umiera, jak próbuje wyslac smsa z zdarzenia, testowego, przy zapisie konfiguracji, napisz wiecej?
Robiles restart ustawien do fabrycznych po upgradzie?

Co do SMSów to nie mogę zapisać treści SMSa, po wpisaniu treści i kliknięciu Zapisz. LK3 umioera.
Nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych, bo potem jest uciążliwe konfigurowanie wszystkiego od zera. Sad
Odpowiedz
zapisz konfiguracje LK do pliku, zrob restart do fabrycznych i sprawdz czy jest ok z sms. Pozniej zaladuj konfigurację z pliku

(05-12-2021, 06:54 PM)michalwy napisał(a): Witam
Funkcjonalność ModBUS jest super tylko do szczęścia brakuje mi w w mapowaniu użytkownika odwrócenia dla Float, nieopatrznie kupiłem licznik energii SDM630 i niestety bez tego nie mogę czytać z niego danych. Czy jest szansa w najbliższym czasie dodać taką małą funkcjonalność?

Lub może jest w planach dodanie tego SDM630?

W jakim sensie odwrócenie float? Typ float w sdm630 jest chyba taki sam jak sdm72, a odczyty z sdm72 dzilaja ok
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Pewnie chodzi o kolejność odczytu bajtów w rejestrze:
Bajty rejestrów typu float przesyłane są w kolejności  4321
Bajty rejestrów typu sfloat przesyłane są w kolejności  2143
<t></t>
Odpowiedz
Niestety nic to samo,
Dodatkowo po wpisaniu telefonu w pierwszym powiadomieniu sms 123456789:123456789 po kliknięciu Zapisz, ustawienia się zapisują ale ucina dugi numer 123456789:1234567 brakuje dwóch ostatnich cyfr
Odpowiedz
Nowy soft do LK3.5+ 1.42a
.zip   lk3_8_firmware_1_42a.zip (Rozmiar: 514.57 KB / Pobrań: 131)
Poprawiono:
- zapisywanie numerów i tresci w gsm
- SSL w TCP- były problemy z połączeniem sie z serwerem mqtt z nowym certyfikatem
Dodano:
- opoźnienie przy odczycie kolejnych rejestrów dla urządzeń w modbus custom
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Hi,
can you please update the HA integration so it function OK?
”2021-06-03 19:21:50 ERROR (MainThread) [homeassistant.loader] No 'version' key in the manifest file for custom integration 'lk3'. As of Home Assistant 2021.6, this integration will no longer be loaded. Please report this to the maintainer of 'lk3'”
Thanks!
Odpowiedz
Solved!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości