Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Czy można by dodać więcej EVENT-ów do zdarzeń?
Są zaledwie 4 sztuki...
Odpowiedz
Nie wiem jaki masz Soft, ale obecnie jest 8 Eventow
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
4 w zdarzeniach oraz 4 w scheduler (których nie możemy zmieniać w zdarzeniach :/ )
Do logiki zdarzeń marzy mi się duuużo więcej zmiennych bitowych Big Grin
(ogólnie fantastycznie byłoby pisać skrypty tak jak jest to w ardunio)

EDIT : na forum widziałem tylko info o wersji 1.32 i wspomnienie o 1.33 a na oficjalnej stronie teraz widzę 1.36... muszę ją sprawdzić Smile
Odpowiedz
czy istniała by możliwość zapisu w pamięci LK wartości min i max dla np. 2 dowolnych zmiennych - chodzi mi o złapanie najniższej wartości dla ds1/inpa1 oraz szczytowej z pominięciem zewnętrznych rozwiązań.
oczywiście trzeba by też dodać opcje kasowania lub edycji ww wartości (podobnie jak do licznika energii)
idealnym dodatkiem była by możliwość dodania opcji do zdarzenia podczas zmiany ww wartości (jeśli min1 = 1 wartość uległa zmianie --> akcja)

auto_switch_outx nie wiem jak teraz ale miałem przypadek if(ds3 > 45) {auto_switch_out4} start był piękny i pulsacyjne działanie pompy jednak gdy temp spadła poniżej zadanej wartości a pompa akurat pracowała i tak już pozostała aż ponownie nastąpiło zadziałanie funkcji. Czy ww funkcji sprawdza się stan podczas jej opuszczania i wymusza wyłączenie przekaźnika?

prośba wielka o dodanie obcinacza na time do formatu HH:MM na wyświetlacz oled (przy okazji voled ma inne obcinacze niż fizyczny oled) i trzymam kciuki za powstanie slidera oled

czy i jeśli tak to skąd/jak można pobrać aktualna zawartość ww LK w celu własnych modyfikacji, ta dołączona do paczki ZIP jest znacząco przestarzała


dzięki za poprawkę obsługi zdarzeń pozdrawiam i od jutra testuje nowy wsad 1.36
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(03-02-2021, 02:18 AM)stAch napisał(a): czy istniała by możliwość zapisu w pamięci LK wartości min i max dla np. 2 dowolnych zmiennych - chodzi mi o złapanie najniższej wartości dla ds1/inpa1 oraz szczytowej z pominięciem zewnętrznych rozwiązań.
oczywiście trzeba by też dodać opcje kasowania lub edycji ww wartości (podobnie jak do licznika energii)
idealnym dodatkiem była by możliwość dodania opcji do zdarzenia podczas zmiany ww wartości (jeśli min1 = 1 wartość uległa zmianie --> akcja)


auto_switch_outx nie wiem jak teraz ale miałem przypadek if(ds3 > 45) {auto_switch_out4} start był piękny i pulsacyjne działanie pompy jednak gdy temp spadła poniżej zadanej wartości a pompa akurat pracowała i tak już pozostała aż ponownie nastąpiło zadziałanie funkcji. Czy ww funkcji sprawdza się stan podczas jej opuszczania i wymusza wyłączenie przekaźnika?

prośba wielka o dodanie obcinacza na time do formatu HH:MM na wyświetlacz oled (przy okazji voled ma inne obcinacze niż fizyczny oled) i trzymam kciuki za powstanie slidera oled

czy i jeśli tak to skąd/jak można pobrać aktualna zawartość ww LK w celu własnych modyfikacji, ta dołączona do paczki ZIP jest znacząco przestarzała


dzięki za poprawkę obsługi zdarzeń pozdrawiam i od jutra testuje nowy wsad 1.36

ad1. ciekawa opcja, wezmiemy ja pod uwagę
ad2. nie sprawdza, out zostaje w takim stanie w jakim akurat było, zmienimy to zeby wyłączał wyjscie
ad3. dodamy
ad4. będzie update paczki
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
[/quote]
ad2. nie sprawdza, out zostaje w takim stanie w jakim akurat było, zmienimy to żeby wyłączał wyjście
[/quote]

auto_switch_out4 nasuwa się samoistnie takie rozwiązanie tego problemu:
przed wywołaniem funkcji zapis stanu 1 lub 0 następnie funkcja pulsacji i przy wyjściu powrót do danego stanu przed funkcją
rozwiążę to problem jeśli ktoś zechce mieć akurat pracę taką jak była przed jej wywołaniem a głównie o to chodzi.

po dłuższej przerwie dziś było sporo pracy z rożnymi wersjami hw oraz kilka wymian na nowsze LK wnioski/prośby

scheduler - w zasadzie działa max 7dni jeśli to leci na bazie crona to może + każdego pierwszego dnia miesiąca (apropo tego min max, energia itd --> reset/ustaw wartości)

zdarzenia - jeśli masz kilkanaście zdarzeń na LK który sobie gdzieś tam pracuje niezawodnie i nagle chcesz dokonać edycji jednego z nich to o ile pamiętasz co jest na którym out to w zasadzie to nie jest wyzwanie.
dziś dokonywałem update u kilku klientów i miałem sporo kartek z notatkami który ds gdzie wpięty i co jest na danym out może dodać tam tooltip po najechaniu myszką z opisami użytkownika i tak je mamy już w LK

propozycja zdarzenie okalające ---> czyli jedna funkcja if a w niej jeśli true pierwsza lista zdarzeń i jeśli false druga lub checkboksy true false przy zdarzeniu i pierwsze robi za główne okalające jeśli ich użyjemy
aktualne rozwiązanie OR zdarzeń działa znacznie lepiej.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Załączam nowy soft ver.1.37a  tylko do LK3.5+
.zip   lk3_8_firmware_1_37a.zip (Rozmiar: 503.67 KB / Pobrań: 156)
od wersji 1.32

Poprawiono:
- wyświetlanie VCC w DIFF
- działanie mnożenia i dzielenia w DIFF
- zmianę W<->kW w pomiarze mocy dla liczników SDM
- parsowanie odczytu z konsoli gsm w gsm_per (zakladka Serial Port > GSM)
- link do strony dokumentacji z instukcja aktualizacji firmware na stronie Firmware
- ustawianie adresu IP w przypadku nie otrzymania od DHCP
- PID, poprawnie działa z modbus, nie obciąża procesora jak wczesniej
- wysyłanie powiadomień email - potrafiły "zeżreć "całą pamięć RAM i www przestawało odpowiadać
- wysyłanie mqtt powyżej m28
- www basic authentication
- szybkość działania www, zwykłe i TLS

Zmieniono:
- nowe ustawienia modbus, 3 sloty, obsługa trzech niezależnych urządzeń na jednej magistrali modbus, custom jeszcze nie dzila
- wstawianie zmiennych w OLED i http client zmieniono indexy czujników z dwóch znaków %XXAB na trzy znaki %XXXAB
- mnożnik wejść analogowych może przyjmować wartości ujemne[/size][/color][/size][/color][/size][/color][/size][/color]
- watchdoog po wisaniu 0 w Limit of restarts - nie bedzie limitu restartu
- negacja wyjść, zamiast ustawiania na 0 przy komendzie reboot, oraz autoswicth
- mqtt tematy sdmx ->mx
- działanie zdarzeń, dla wyjsc OUT,PWM,EVENT, dodano priorytet dla spełnionego warunku
- zapamiętuje stan OUT przed włączeniem auto switch(w zdarzeniu) i ustawia taki stan po ustaniu warunku.

Dodano:
- wybór mocy Power1-4 w PID
- zapis stanu eventów do backupu
- eventy 4-8 do schedulera
- komendę vout do manualanego ustawiania eventów
- konfigurowanie customów (max 3) w modbus
- diff1/2/3 do innych diffow
- diff3 i modbus m1-m30 (zamiast sdm) do snmp
- obcinanie daty i czasu dla OLED
- subject alternative name do certyfikatu w serwerze http- zeby chrom przepuszczal dalej na linuxie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
To jedziemy
Odpowiedz
(03-04-2021, 02:53 AM)stAch napisał(a): scheduler - w zasadzie działa max 7dni jeśli to leci na bazie crona to może + każdego pierwszego dnia miesiąca (apropo tego min max, energia itd --> reset/ustaw wartości)

auto switch poprawione w załaczonej wersji 1.37a
a w schedulerze jaki problem jest, po 7 dniach juz nie dzila?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Załaczam nowy soft v1.37b tylko lk3.5+
.zip   lk3_8_firmware_1_37b.zip (Rozmiar: 503.66 KB / Pobrań: 169)
W wyniku zgłaszanych problemów w dziłaniu zdarzęn i wyjść zmieniono jak w wersji 1.32 i wczesnie
- ustawianie wyjść w stan 1 i 0, zamiast negacji przy komendzie reboot dla podpietego modulu GSM
- działanie zdarzeń, dla wyjsc OUT,PWM,EVENT, usunieto  priorytet dla spełnionego warunku
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości