Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Właśnie tu sprawa się trochę komplikuje, bo licznik mam po prawej, Sofara po lewej a w środku LK3 (tak dla uproszczenia Smile)
Odpowiedz
(02-05-2021, 11:09 AM)marcinb napisał(a): Właśnie tu sprawa się trochę komplikuje, bo licznik mam po prawej, Sofara po lewej a w środku LK3 (tak dla uproszczenia Smile)

No musisz ciągnac dwa osobne kable, nie ma wyjscia.

p.s nie pisz już w tym wątku bo on jest tylko do dyskusji o zmianach/ problemach w danej wersji softu,  odnośnie modbusa i sda juz jest watek https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=1482
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Po dłuższym czasie eksploatacji wyświetlacza zmieniłem nieco jego ustawienia i okazało się ze mam bad pixele !!!
może by temu zapobiec opcja zamiany wyświetlanego textu taki rotator

propozycja:
DANE  %1210|DATA %1410  itd...dla pozostałych linii wyświetlacza
po wyświetleniu pierwszej informacji  DANE  %1210 po ustawionym czasie odświeżania dostajemy kolejne DATA %1410  i znów pierwsze
lub zrobić dedykowane okienka pod konfiguracje, tym samym możemy wyświetlić też więcej info

aktualnie można to wykonać przez podanie dynamicznie z zewnętrznego skryptu http://<ip>/stm.cgi?oled=1*%20%20%20%20Uptime=!6110*V=!0620%20T=!1320*testujemy*to%20jest%20wpis
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
temat, ciekawy, pomyślimy nad nim
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Exclamation 
Hello, can you tell me where is problem? Event 2 from "Event list" wasn't applied on OUT=0. Why?
This phenomenon is repeated in different versions of the software. It occurs occasionally, sometimes once a month, sometimes 3 times a week.

HW LK v3,5
SW 1.32c

Attached is a photo from the web interface.

Thank you for any advice if I have something set up wrong.


Załączone pliki Miniatury
   
LK2 - dead, upgrade to LK3,5 - temperature control of home, LK3,7 greenhouse control
Odpowiedz
Action state (out0=1) is the result of the last change in event list.
Probably event 2 (event1 = 1 and DS1 <22.5) was true when event 3( OUT1 = 1 and DS1 <23.2) changed state to false and off out0.
We will analyze and check this behavior
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Video 
v1.32c blad PID/PWM ... mam dziwne objawy po ustawieniu obsługi PID zegar (czas) zwalnia a po wyłączeniu powraca na właściwe tempo
prawie na każdych ustawieniach kp ki kd mam podobne objawy. dodatkowo to właśnie było przyczyna gubienia pamięci po restarcie lub na wskutek zaniku zasilania.
pojawiały się dziwne znaczki w Oled oraz milem przypadki podmiany wartości w liście zdarzeń i wartościach adresów DS kilkukrotnie zadziałały zewnętrzne systemy zabezpieczeń  Wink jakiś plus bo zostały dokładnie sprawdzone

mogę podesłać settingi do sprawdzenia na maila.   ww problem z zegarem nie występuje w wersji softu 1.33c

Sugestia: klient http - dodatkowy form z możliwością wysłania dowolnego href wg http api do kontrolera (sam do siebie) z pominięciem wszelkich reguł weryfikacji bo nie zawsze idzie tam podać to co byśmy mogli Smile i rules do zdarzeń oczywiście Smile
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
od wersji 1.33 była poprawka w dziłaniu PID
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Pytanie/prośba właśnie w kwestii PID (jestem zielony, szczątkowe info z sieci)

Jak ustawić PID by działał w następujący sposób: start wentylatora po przekroczeniu zadanej temp (35st) z pełną mocą (lub coś około tego) i stopniowe spadki do zera aż do uzyskania zadanej temperatury
aktualnie rozwiązałem to puszczając sygnał pwm przez przekaźnik który steruje innym zdarzeniem od 35st
czy istniała by możliwość dodania do pid offsetu lub minimum przy którym pwm startuje tak bym nie musiał kombinować z kabelkami

Zapewne wszyscy "kotlarze" będą wdzięczni za taką możliwość uprości to też sporo ustawień w zdarzeniach

tak w wersji 1.33c problem już nie występuje a praca kontrolera jest stabilna.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
musielibysmy dodać taka funkcjonalnosć, musimy sie zastanowic
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości