Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czujnik WCS1800 zadziała prawidłowo w takiej sytuacji ?
#1
Dzień dobry,

chciałbym wykorzystać ten moduł do pomiaru prądu na kilku obwodach DC. Ze względu na to, że przewody we wszystkich wiązkach mam cienkie chciałbym umieścić przewód dodatni każdego obwodu ( jest ich 3 ) razem w jednej cewce.
Moje pytanie jest następujące: czy po umieszczeniu wszystkich przewodów dodatnich wspólnie w jednej cewce uzyskam na wyjściu sumaryczny pomiar poboru wszystkich trzech obwodów ? Czy umieszczenie ich wspólnie w jednej cewce będzie zwiększało w jakiś sposób błąd pomiaru ?( np. czy lepiej dać każdy w osobnym module ) Nie potrzebuję super dokładnego pomiaru, błąd ok. 5% sumarycznego pomiaru będzie dopuszczalny.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
(08-02-2024, 06:00 PM)szmer napisał(a): Dzień dobry,

chciałbym wykorzystać ten moduł do pomiaru prądu na kilku obwodach DC. Ze względu na to, że przewody we wszystkich wiązkach mam cienkie chciałbym umieścić przewód dodatni każdego obwodu ( jest ich 3 ) razem w jednej cewce.
Moje pytanie jest następujące: czy po umieszczeniu wszystkich przewodów dodatnich wspólnie w jednej cewce uzyskam na wyjściu sumaryczny pomiar poboru wszystkich trzech obwodów ? Czy umieszczenie ich wspólnie w jednej cewce będzie zwiększało w jakiś sposób błąd pomiaru ?( np. czy lepiej dać każdy w osobnym module ) Nie potrzebuję super dokładnego pomiaru, błąd ok. 5% sumarycznego pomiaru będzie dopuszczalny.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Nie będzie to wynik do końca sumaryczny ale bardziej szczytowy... Indukcja jaka zostanie uzyskana podczas sumy będzie w głównej mierze zależna od najwyższego pomiaru pojedynczego kanału
O tyle o ile trzy fazy są obciążone podobnym prądem ( u mnie z wiatraka na mostek prostowniczy ) to odczyt taki jest w pewnym sensie miarodajny ze sporym błędem
Jednak jeśli jedna z faz ma wysoki pobór a inne znikomy to odczyt będzie wskazywał wysoki pobór a nie średnia jego wartość, o ile taki efekt jest zadowalający dla ciebie i nie kładziesz nacisku na dokładność pomiaru to polecam zrobić podwójna pętlę na cewce... (Druty przeprowadzić raz jeszcze przezez oczko cewki) Odczyty szczytowe będą jeszcze dokładniejsze
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości