Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3_jako sterowanie pompy ciepła z klimatyzatora
#2
Inne spostrzeżenia:
czego brakuje
1. Brakuje edycji np zdarzeń (bardzo uciążliwe jest kasowanie i dodawanie ich od nowa
2. większa liczba warunków w zdarzeniach (obecnie można tylko 2) -można problem troche ominąć poprzez zmienne ale to rozwiązanie mało eleganckie.
3. Nazywanie warunków -etykiety opis ( po pewnym czasie zapomina się co dany warunek robi i trzeba odkrywać amerykę
4. To samo dotyczy schedulera.
5. Czujnik BME280 czyli( temp., wilgotność i ciśnienie) wydawalo by sie że to super rozwiązanie i taj jest ale:
-krótkie przewody, strasznie ogranicza to możliwości zastosowań
-źle wskazuje temp, (jakby nagrzewał się od płytki)
6. Czujniki ds18b20 to jest super rozwiązanie żeby tylko można je było wybierać w menu wejścia z listy rozwijanej przy każdym czujniku i to podłączanie każdego osobno .... i usuwanie.
7. Plan tygodniowy i dobowy ( nie wiem czy dobrze to nazywam) podam przyklad:
np. od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:59 żeby utrzymywał temp 22stopnie a od 22:00 do 6:59 18 stopni
a od soboty do niedzieli ..............
wiem można to wykonać za pomocą zmiennych pośrednio. ale lepiej by było jakby scheduler włączał lub wyłączał np. dodany wcześniej warunek.


Ogólnie LK to super, super, super, super ........... urządzenie i ma wielkie możliwości a to co napisałem to ułatwiło by troszkę życie użytkownikom.


Załączone pliki
.jpg   Czujniki.jpg (Rozmiar: 142.38 KB / Pobrań: 743)
.jpg   zdarzenia.jpg (Rozmiar: 89.17 KB / Pobrań: 681)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości