Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: LK3_jako sterowanie pompy ciepła z klimatyzatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, pochwalę sie swoim wdrożeniem.
Posiadam pompę ciepła przerobioną z klimatyzatora Wink (zamiast jednostki wewnętrznej wstawiony jest wymiennik płytowy) trzeba było dorobić jakieś sterowanie a LK nadaje się do tego celu idealnie.
Co dokladnie robi LK3
1. Sprawdza czy potrzeba włączyć PC (jeśli temp na parterze lub piętrze spadnie poniżej zadanej wartości włącza PC lub gdy woda CWU spadnie poniżej 35stopni
2. Jeśli temp wody CWU spadnie poniżej 35stopni to włącza przekaźnik podający napięcie 230v na pompę kierującą wodę do wężownicy CWU
3. Włącza pompę od kolektora słonecznego.
4. Mierzy temp. w różnych miejscach układu i wysyła na:
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/3113/
5. Inny LK2,5 zbiera dane z liczników prądu (pobór cały dom, pobór PC i produkcja PV) i wysyła na PVmonitor.pl
https://pvmonitor.com.pl/user.php?idinst=181#/pc0
Inne spostrzeżenia:
czego brakuje
1. Brakuje edycji np zdarzeń (bardzo uciążliwe jest kasowanie i dodawanie ich od nowa
2. większa liczba warunków w zdarzeniach (obecnie można tylko 2) -można problem troche ominąć poprzez zmienne ale to rozwiązanie mało eleganckie.
3. Nazywanie warunków -etykiety opis ( po pewnym czasie zapomina się co dany warunek robi i trzeba odkrywać amerykę
4. To samo dotyczy schedulera.
5. Czujnik BME280 czyli( temp., wilgotność i ciśnienie) wydawalo by sie że to super rozwiązanie i taj jest ale:
-krótkie przewody, strasznie ogranicza to możliwości zastosowań
-źle wskazuje temp, (jakby nagrzewał się od płytki)
6. Czujniki ds18b20 to jest super rozwiązanie żeby tylko można je było wybierać w menu wejścia z listy rozwijanej przy każdym czujniku i to podłączanie każdego osobno .... i usuwanie.
7. Plan tygodniowy i dobowy ( nie wiem czy dobrze to nazywam) podam przyklad:
np. od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:59 żeby utrzymywał temp 22stopnie a od 22:00 do 6:59 18 stopni
a od soboty do niedzieli ..............
wiem można to wykonać za pomocą zmiennych pośrednio. ale lepiej by było jakby scheduler włączał lub wyłączał np. dodany wcześniej warunek.


Ogólnie LK to super, super, super, super ........... urządzenie i ma wielkie możliwości a to co napisałem to ułatwiło by troszkę życie użytkownikom.

mmv133

Witam. mam na dachu 6 KW. właśnie jestem na etapie poszukiwania monobloku klimatyzatora . trafił mi się 5kw . za 500 zł. chcę tak jak Ty wpiąć przez wymiennik płytowy do CO. Ogrzewam (160 m2) dom ekogroszkiem a sterownik kotła Ceoal przy temperaturze 0 stopni na zewnątrz , oblicza że kocioł pracuje z mocą grzewczą +/- 4 kw . mam szereg pytań . jak dużą powierzchnię ogrzewasz ? Czy ta pompa jest inwerterowa? Czy mogę włączyć u siebie dwie pompy o mocy grzewczej 5 kw ? czy to opłacalne (obie po 500 zł ), czy pobór prądu będzie za duży i lepiej szukać mocniejszego agregatu
pozdrawiam
Bazan Mariusz

ps. nie otwierają się Fotki które wystawiłeś . jest czarny ekran