Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna
#7
Witam, dopiero dziś na allegro zauważyłem wasze urządzenie, bardzo mi się podoba kwestia sprzętowa, chociaż korzystniej dla użytkownika była by bardziej modułowa budowa, czyli port na PINach z możliwością podpięcia karty przekaźników + karty analogowej + karty innych we/wy, aby równolegle można było korzystać z większej ilości we/wy (mogłoby być ewentualnie na porcie rs232 z małym mikrokontrolerem).

Inna kwestia to sprawa oprogramowania, co do tego mam duże zastrzeżenia, obecna postać mimo, że jest dość rozbudowana nie jest tak elastyczna, by zwielokrotnić zastosowania, a można by było, tylko to kwestia podejścia. Jak dla mnie w chwili obecnej ten moduł od strony softu jest nie do przyjęcia, bo nie mogę sam sobie konfigurować i pobierać danych z zewnętrznego serwera, mimo, że częściowo jest to możliwe, brakuje mi opcji odczytu i zapisu danych do we/wy zdalnie w sposób ułatwiający współpracę z dowolnym serwerem. Chodzi głównie o format danych, obecnie całość jest po stronie modułu, ale jeśli ktoś myśli o profesjonalnym zastosowaniu, to pewnie wolałby mieć kilka modułów, po to chyba jest ethernet. Tutaj problemem jest to, że komunikacja kilku modułów ze zdalnym serwerem nie jest brana pod uwagę. Proszę o odpowiedź, jakie są zamierzenia autorów tego rozwiązania, do czego dążą.

Gratuluję konstrukcji i oprogramowania, mam nadzieję, że produkt będzie się rozwijał.
Pozdrawiam,
Tomasz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości