Forum Tiny Control Solution
Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler - wersje oprogramowania (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna (/showthread.php?tid=5)



Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - tomekO - 10-19-2011

Witam,
od dzisiaj jest do ściągniecia nowy soft w wersji 1.26 http://www.tinycontrol.ats.pl/forum/download/lan_module_ver_1_26.bin

głowne zmiany to:


1.Dodane opoznienie zalaczania wyjsc w tablicy zdarzen
2. Przerwa w wysylania pingów po wystapieniu zdarzenia.
3. Lekkie modyfikacjie w SNMP TRAP bo nie kiedy (jak mial w juz wlaczone
wysylanie TRAPy i ktos go wlaczyl lub wpial do sieci gdzie interfejs
ethernetowy potrzebowal kilku sekund zeby sie podniesc) nie chcial po
starcie wysylac.

od wersji 1.25 włącznie upgrade softu możliwe przy pomocy specjalnego softu

http://www.tinycontrol.ats.pl/forum/download/LANControlerTools.zip


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - picom - 10-19-2011

Witam,

Mam wersje softu v1.23 na LAN Kontroler, teraz próbuje ją zmienić na v1.26 jednak po wydaniu polecenia:

Kod:
tftp.exe -i x.x.x.x put "lan_module_ver_1_26.bin"


+ oczywiście reboot kontrolera, nic się nie dzieje. Nie wiem czy urządzenie musi być podłączone bezpośrednio do komputera? czy jak przechodzi przez kilka routerów to ma jakieś znaczenie? Sama komunikacja z kontrolerem przez przeglądarkę jest możliwa, reboot się wykonuje.

Piotr Lewandowski


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - tomekO - 10-19-2011

nazwa pliku bez cudzycłowu (choc z podobno tez sie da)
wyjąc wtyczke zasilania,
jak błyśnie 3 razy zielona dioda w LAN to enter
jeśli sie podłączy bezpośrednio do kompa to mysi byc kabel z przeplotem, jak sie pojawi wtedy info w kompie że podłączono to ENTER
tomek


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - picom - 10-19-2011

Niestety urządzenie zostało fizycznie już zamontowane, zamówię nowego i po testuję.

Piotr Lewandowski


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - tomekO - 10-20-2011

przez polecenie tftp -i , można wszystkie softować, wiec nawet jak Pan dostanie z 1.26 to działa softowanie tak samo.
ja robie tak, przygotowyję komendę w okeinku CMD (czarne okno) , podłączam zasilanie, jak zielona mrygnie 3 razy to enter,
nie za każdym razem sie udaje ale działa,
od 1.26 można już będzie tym programem softować.
tomek


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - picom - 10-20-2011

Tylko Ja robię "Save Config and Reboot", fizycznie to kawałek drogi mam do urządzenia... Wink


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - satio.pl - 11-01-2011

Witam, dopiero dziś na allegro zauważyłem wasze urządzenie, bardzo mi się podoba kwestia sprzętowa, chociaż korzystniej dla użytkownika była by bardziej modułowa budowa, czyli port na PINach z możliwością podpięcia karty przekaźników + karty analogowej + karty innych we/wy, aby równolegle można było korzystać z większej ilości we/wy (mogłoby być ewentualnie na porcie rs232 z małym mikrokontrolerem).

Inna kwestia to sprawa oprogramowania, co do tego mam duże zastrzeżenia, obecna postać mimo, że jest dość rozbudowana nie jest tak elastyczna, by zwielokrotnić zastosowania, a można by było, tylko to kwestia podejścia. Jak dla mnie w chwili obecnej ten moduł od strony softu jest nie do przyjęcia, bo nie mogę sam sobie konfigurować i pobierać danych z zewnętrznego serwera, mimo, że częściowo jest to możliwe, brakuje mi opcji odczytu i zapisu danych do we/wy zdalnie w sposób ułatwiający współpracę z dowolnym serwerem. Chodzi głównie o format danych, obecnie całość jest po stronie modułu, ale jeśli ktoś myśli o profesjonalnym zastosowaniu, to pewnie wolałby mieć kilka modułów, po to chyba jest ethernet. Tutaj problemem jest to, że komunikacja kilku modułów ze zdalnym serwerem nie jest brana pod uwagę. Proszę o odpowiedź, jakie są zamierzenia autorów tego rozwiązania, do czego dążą.

Gratuluję konstrukcji i oprogramowania, mam nadzieję, że produkt będzie się rozwijał.
Pozdrawiam,
Tomasz.


Re: Nowy soft do LANKONTROLER V1.26 juz dostepna - SG-net - 12-16-2011

@satio.pl
Bardzo poważnie rozważam zakup tych kontrolerów i Twoje pytanie mnie nieco zaintrygowało.
Przeczytałem instrukcję obsługi od deski do deski i wydaje mi się że problem który opisujesz jest nieuzasadniony.

Moduł można sterować za pomocą SNMP. Stany wszystkich 5 wyjść (out0-4) możesz odczytać oraz zapisać. Dla przypomnienia out0 to jest przekaźnik.
Dodatkowo wszystkie wejścia możesz odczytać (czy to jako string czy wartość liczbowa).

Jeśli ta funkcjonalność działa tak jak opisuje to MIB to jestem bardzo zainteresowany tym urządzeniem.

Proszę o potwierdzenie posiadaczy urządzenia jak ono sobie radzi z SNMP (GET i SET).

plik MIB w załączniku.