Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść
#1
Witam wszystkich.
Chciałbym za pomocą kontrolera zrealizować funkcję zmiany stany przekaźnika po przekroczeniu pewnej temperatury i powrotu do stanu wejściowego, gdy temperatura spadnie poniżej zadanego progu.
Np. przekroczenie temp czujnika na wejściu 6, powyżej 40C, włącza przekaźnik na wyjściu nr 1. Jeśli temperatura mierzona przez czujnik 6 spadnie do poziomu 39C wyjście 1 zostaje zresetowane do stanu 0.

Z pierwszą częścią nie mam zupełnie problemu i wszystko działa ok, jednakże nie wiem jak zrobić, aby po spadku temp. mierzonej przez czujnik zresetować wyjście do stanu "0". Wszystkie funkcje zmiany temperatury w tablicy zdarzeń pozwalają jedynie na włączenie wyjścia a nie na jego wyłączenie.
Próbowałem ustawić czas "reset time" da danego wyjścia jednakże po spadu temp. poniżej alarmowej, system nie odlicza czasu do resetu i nie zmienia funkcji wyjścia.

Czy w Lankontrolerze można jakoś zrestartować wyjście wykorzystując mierzone temperatury, czy jedyna forma restartu (zmiana stanu po obniżeniu temp na 0) to ręczne wyłączenie wyjścia?

pozdrawiam
WPP
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości