Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie
#7
(09-17-2023, 07:32 PM)stAch napisał(a): no właśnie to jest dziwne... bo transformator nie powinien uwalić nakładki, co do obciążenia to jeśli tak jest faktycznie to ok
fajne siłowniki można prosić o model. Te które ja zamontowałem na rozdzielaczu podłogówki 12v rżną po przy dłuższej pracy powyżej 1A ale ja steruje nimi przez pełne pwm

naprawa tam zaraz za złączem zasilania masz bezpiecznik zalutowany sprawdź sobie na tej sprawnej miernikiem wystarczy go wymienić koszt naprawy znikomy.  triaki jak by poszły to by je rozerwało.
regulator niskonapięciowy tez tam jest ale nie zdążyło mi się by on się uszkodził.
Jeśli nie masz wiedzy i lutownicy to do byle serwisu rtv i groszowe sprawy na poczekaniu ci zrobią
Siłowniki SALUS T30NO M30x1,5 24V - kupione u innego sprzedawcy ponad 2 lata temu, przykładowa aktualna oferta - https://allegro.pl/oferta/silownik-salus...9845203794

Są dość wolne, trzeba kilku minut na zmianę stanu, co przy ogrzewaniu nie jest problemem (a może zaletą - można zrobić regulację proporcjonalną bardzo wolnym PWM czysto programowo np. co minutę).

Uszkodził się nie bezpiecznik tylko tranzystor na jednym z 4 wyjść (pozostałe działają normalnie) - nie wyłącza się całkiem, nawet bez zasilania ma rezystancję kanału kilkadziesiąt omów, myślę że się przegrzał bo przy spadku napięcia zasilania nie miał wystarczającego napięcia na bramce do pełnego włączenia (okresowo co 10ms przy przejściach napięcia sieci przez zero, a zasilacz był jakiś stary z odzysku od muzealnego routera WiFi 802.11b i może kondensator w nim też już stracił część pojemności).
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez marekm - 09-10-2023, 06:51 AM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez stAch - 09-12-2023, 12:44 AM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez marekm - 09-17-2023, 09:11 AM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez stAch - 09-17-2023, 03:46 PM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez marekm - 09-17-2023, 06:23 PM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez stAch - 09-17-2023, 07:32 PM
RE: Nakładka PWM odczyt VCC, uszkodzenie - przez marekm - 09-17-2023, 07:51 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości