Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z e-mail oraz problem logistyczny.
#4
Nie chcę tworzyć nowego wątku, więc tutaj w załączniku wkleję moje zdarzenia i opiszę co to robi a na końcu opiszę czego mi brakuję i pozostawię do rozważenia wprowadzenie tych funkcji w kolejnych wersjach.

SW 1.52 | HW 3.8

EVENT1= Czy dzwonek aktywny (Sterowane z harmonogramu)
EVENT2= Czy blokada dzwonka aktywna
EVENT3= Kontrolka uruchamiana na określony czas po zdarzeniu
EVENT4= Druga kontrolka która ma spowodować określoną akcję jeżeli EVENT3 nie zostanie skasowany.

INPA1= Czujka zewnętrzna
INPA2= Czujka wewnętrzna
INPA3= Blokada dzwonka (przycisk dzwonkowy)
INPA4= Bariera optyczna

Założenia są takie że LK ma służyć jako inteligentny dzwonek powiadamiający. Obecny kształt Listy zdarzeń został tak skonstruowany żeby w miarę możliwości uniknąć fałszywych dzwonków np. po włączeniu LK.
Wszystkie zdarzenia są uzależnione od tego czy dzwonek został oznaczony jako włączony.
Czasy na liście zdarzeń są ustawione na testowanie a nie na docelowe działanie.

Lista Zdarzeń
Pozycja - Założenie.
1 - Jeżeli na czujce wewnętrznej zostanie wykryty ruch to ma blokować akcję dzwonienie (out0) na określony czas
2 - Jeżeli zostanie wciśnięty przycisk typu dzwonek to ma zablokować dzwonienie na określony czas.
3 - Jeżeli na zewnątrz pojawi się ruch w czujce to ma wyzwolić dzwonek. Nie zadziała jeżeli któreś z poprzednich zdarzeń zostało aktywowane.
4 - Wyzwala kontrolkę warunkową do określenia braku reakcji. (Określa czas w jakim musi wystąpić reakcja kasująca.
5 - Z braku innych możliwości ta kontrolka ma ustawiony opóźniony czas zadziałania aby określić czy wystąpił brak reakcji.
6 - Kontrolka wysyła e-maila przy braku reakcji na zdarzenie 4. Mogło by jej nie być gdyby przy opcji "wyślij e-mail" była dostępna opcja "opóźnienie włączenia"
7 - Wydarzenie zostało dodane aby spełnić dwie funkcję. Pierwsza to umożliwić uwarunkowanie pozostałych reguł od tego czy dzwonek ma być aktywny czy nie a druga funkcja to jest wyłączenie czujników jeżeli nie są potrzebne.
8 - To zdarzenie zostało dodane aby dodać obsługę bariery i funkcja jest kopią zdarzenie 3.

Teraz czego mi brakuje w LK a było by przydatne do różnych funkcji.
1 - Wysyłania e-maila po określonym czasie, dzięki temu można zrobić sobie np powiadomienie e-mail jeżeli jakieś zdarzenie nie wystąpi a powinno (informacja o awarii)
2 - Mimo testowania "Per" nie znalazłem dla tego jakiegoś praktycznego zastosowania i nie wiem czy w ogóle działa. Brak jakiegoś dokładniejszego opisu. Testowałem na inputA i inputD.
3 - Jakiegoś timera określającego jak długo ma działać zdarzenie jeżeli warunki są aktywne. Chodzi o to że w przypadku bariery może nastąpić jej stała aktywacja jeżeli coś pojawi się na jej trasie i nie zniknie (zostanie ustawiona przeszkoda) w tym przypadku dzwonek będzie działał przez cały czas jeżeli nie nastąpi kasacja i będzie to powodować fałszywe alarmy. Zastosowanie opcji "działaj przez" na dane zdarzenie wyeliminowało by ten problem.


Mam nadzieję że ten post będzie przydatny, a jeżeli ktoś uważa że powinien być w osobnym wątku to rozdzielę te tematy.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z e-mail oraz problem logistyczny. - przez SirAdams - 11-16-2022, 04:43 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości