Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#97
Witam.
Na początek mam pytanie do twórców oprogramowania: Czy pojawią się poprawnie/nowe oprogramowania wersji 3.12p (3.46p) czy prace zostały już całkowicie zarzucone...

Ostatnio przebudowywałem instalację i znowu napotkałem kilka problemów:
1. Zgłaszane poprzednio nie działanie funkcji "Reset time" dla wyjść. Udało mi się co prawda obejść doraźnie problem . Dla zainteresowanych; trzeba wgrać soft 3.15 lub 3.18 wpisać potrzebne wartości Reset time dla poszczególnych wyjść i załadować ponownie soft 3.12p. Po zmianie softu wartości pozostaną i funkcja będzie działała, ale nie będzie ich można zmienić chyba że ponownie zrobimy manewr przeładowaniem softu. (po zmiennie softu nie są kasowanie ustawienia)
2. Nie można zmienić opisów dla wyjść
3. Może ktoś może mi pomóc z Szedulerem ….?

Uważam, że opis w instrukcji jest do niczego….
W każdej linii można zaznaczyć jedną z 4 opcji (ON/OFF/RESET/Auto) oraz INPD 0/1
O ile opcje ON/OFF są zrozumiałe (i nawet działają) to RESET domyślam się, że powoduje załączenie danego wyjścia na czas określony w okienku. (tak przynajmniej działa)
Natomiast Auto wcale nie „Pozwala na blokowanie Schedulera jeśli zmienimy stan wejścia INPD1” (cytat z instukcji), tylko przełącza mi prace wyjścia w tryb auto (czyli załącza i wyłącza wyjście zgodnie z ustawieniami Auto switch Out w panelu Control Panel.

Chcę uzyskać jedynie efekt załączenia na 2s dowolnego wyjścia raz na dobę pod warunkiem, że wejście INPD1 jest niezałączone (funkcja automatycznego zamykania bramy jeżeli jest otwarta).
Jedyne co uzyskałem to uruchomienie wyjścia w tryb Auto switch Out, z częstotliwością 10s (tak akurat były ustawione czasy Auto switch Out) co powodowało ciągłe zamykanie i otwieranie bramy Wink . Na wejście INPD1 nawet nie zareagował.

Na stronie http://tinycontrol.pl/pl/dokumentacja-i-firmware-2/ pojawiła się wersja 3.18 może ktoś ma jakieś informacje co zostało zmienione/poprawione ?
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości