Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#32
and napisał(a):jestem nowym użytkownikiem Lan Kontrolera V2.0 (wgrałem firmware 2.00).
Mam kilka spostrzeżeń/propozycji i wątpliwości, stąd lekki OT:
Dopiero zauważyłem ten post, więc jeśli coś jest jeszcze niejasne to postaram się wyjaśnić.
Przede wszystkim wersja firmwaru 2.0 jest pierwsza na nową wersje płytki i wymaga jeszcze trochę uzupełnień i poprawek.
Są one we wersji 3.03, ale rozumiem że potrzebny jest watchdog,
and napisał(a):1) Czy można w schedulerze dodać obsługę wyjścia out5? (obecnie tylko: 0-4)
tak będzię, w 3.xx jest.
and napisał(a):2) Proponuję dodanie w schedulerze dla każdego wiersza flagi (checkboxa), aby czasowe wysterownie zdefiniowanego wyjścia mogło być uzależnione od aktualnego (rozumiem - ostatniego) warunku wynikającego z tablicy "Events config" (iloczyn logiczny). Obecnie wyjście z "Events config" trzeba przepuszczać przez przekaźnik innego wyjścia sterownego schedulerem. (Np. sterowanie ogrzewaniem z załączaniem, gdy jest niska taryfa).
Wiem że bardzo by się to przydało, ale taka funkcja zwłaszcza dla wszystkich wejść znacznie komplikuję tablicę wyboru. Ale przede wszystkim nie ma na to miejsca. Coś należałoby wyciąć, a są jeszcze głosy dodania DHT22 do tabeli wyboru.... Generalnie rozwiązaniem jest nadrzędny serwer, który bedzię front endem do np zarządzania domem i ustawiania programów np wyjście, noc itp i włączania odp funkcji w Lan Kontrolerze.
and napisał(a):3) Na czym polega nieopisana w instrukcji funkcja "Auto switch if INP1D" ? Czy dobrze to interpretuję, że zwarcie wejścia INP1D powoduje zignorowanie schedulera, gdy zaznaczę kwadracik przy "0/1"?
tak, faktycznie brak w opisie ....
and napisał(a):4) Czy można otrzymać (umieścić na stronie) plik MIB dla HW2.0 SW2.00 ? Na forum znalazłem plik "mchip.mib" dla HW:1.2 SW:2.37. O ile przerobienie we/wy nie stanowiło większego problemu, to część dla trapów jest magią i dla HW2.0 może powinna wyglądać inaczej...
w instrukcji jest lista OID, ale jeśli MIB jest do czegos potrzebny postaramy sie dodac poprawiony dla HW2.0
and napisał(a):5) Czy można zmienić reprezentowanie sygnałów logicznych w SNMP, aby wysterownie wejść, a także wyjść dawało wartość "1"? W końcu istotny jest fakt pojawienia się sygnału (logiczna "jedynka"), a nie jego reprezentacja napięciowa (high/low).
dobra uwaga, postaramy się tak zmienić jeśli dotychczasowi użytkownicy nie będą protestować
and napisał(a):6) Czy opcjonalna płytka z 4 przekaźnikami ma LED-y sygnalizujące wysterowanie?
LEDow nie ma, jest miejsce do ich zalutowania, ale pod płytką (SMD)
and napisał(a):7) Czy wyjścia out1-4 łączą z potencjałem GND czy VCC?
sterowanie potencjałem masy (tranzystor dołącza masę), gdzieś na forum był schemat wyjść. Dodamy i dla nowej płytki do instrukcji.
and napisał(a):8) Na koniec sugestia wymagająca przeprojektowania płytki, aby oprócz NTP zastosować też RTC. Gdy padnie łącze internetowe, nie mam pewności, że jest ciągłość zasilania, a sterownik pracuje wg zdefiniowanego harmonogramu (UPS tylko zmniejsza tę niepewność). OK, na tę chwilę rozwiązaniem może być... dokupienie GSM Kontrolera.
NIestety RTC jest drogie i zajmuje miejsce, Lan Kontroler był pomyślany przede wszystkim jako urządzenie sieciowe, a dopiero później automat. Ja polecam do sterowania newrlalgicznych punktów (także el. wykonawczych) zasilacz buforowy i duży akumulator. Jesli mamy tka podłączone lącznie z routerami, to żadny blackout niestraszny ;-)
Co do GSM, to wkróte będzie nowa wersja GSM Controlera o funkcjach Lan Kontrolera. Niestety na razie bez SNMP, tylko GET/POST.
and napisał(a):Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością Lan Kontrolera i podejściem Konstruktorów do uwag Klientów. Teraz pora przetestować to co najważniejsze: niezawodność. Zwłaszcza, że do nadzorowanego obiektu mam kilkadziesiąt kilometrów. (Przy innym urządzeniu przekonałem się, ze nieprzewidywalny watchdog jest gorszy niż brak watchdoga pilnującego odległy router).
Mam nadzeję że tak będzie, pisząc ten post zajrzałem na jeden ze swoich w domu: uptime 125 dni - tyle czasu w nim nie grzebałem ;-)
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości