Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem..
#8
Moze sprobuje odswiezyc temat, poniewaz zbliza sie zimaSmile

Czy ktos moglby pomoc mi ustawic optymalnie tablice zdarzen? Wiem, ze nie jest dobrze, a chcialbym, by system dzialal naprawde automatycznie (tylko zmiana "lato/zima"). Kocham LK, i dzaial u mnie od kilku lat, ale jakos w tym temacie mam zagwozdkeSad A wiem, ze na pewno sie da!

STAN:

OUT1 pompa ciepła standby (sam obieg pompa ciepla-bufor, by mroz nic nie uszkodzil) / on (sprezarka)
OUT2 pompa ciepła off/on (calkowite wylaczenie pompy)
OUT3 obiegówka na podłogówkę

DS1 temp. w domu
DS2 temp na zewnątrz
DS3 temp. bufor góra (czyli temp. CWU)

CHCIALBYM:

LATO:
- sprawdzanie temp. DS3, jesli ponizej 40°C, wlaczenie pompy OUT2 i OUT1. Wylaczenie po osiagnieciu temp., z opoznieniem dla OUT2 (czyli najpierw wylaczenie sprezarki, potem obiegowki - zeby pompa miala cos jakby "soft stop")
-OUT3 wylaczone

ZIMA
a) gdy w domu temp. spada poniżej np. 17C, ma włączyć PC i dogrzać dom
b) gdy na zewnątrz jest poniżej np. 3C, włączyć PC (ale tylko na obieg czyli OUT1 on, by nie doszło do zamarznięcia)

plus, gdy w domu jest co prawda cieplo, ale temp CWU spadla, wlaczyc pompe (jak latem)

Fajnie, gdyby mozna miec "wirtualny" przelacznik, aby gdy to potrzebne "recznie" wlaczyc podgrzanie CWU (czyli zalaczyc pompe ciepla niezaleznie od nastawow w tablicy zdarzen) - latem zauwazylem, ze co prawda na gorze jest jeszcze 40°C, ale jednak woda sie robila szybko chlodna; wtedy by sie przydalo. Czyli wlaczamy OUT1, OUT2, wylaczamy OUT3 (zeby sie szybciej podgrzala CWU, bez pchania wody na dom w podlogowke)

Da sie to ogarnac?

Bardzo, bardzo bylbym wdzieczny, naprawde!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem.. - przez wodnik7 - 09-25-2020, 10:34 PM
RE: Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem.. - przez wodnik7 - 09-09-2021, 12:39 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości