Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Chodzi o to że w ustawieniach pole Enable MQTT po aktualizacji jest wyłączone. I na pewno nie wysyła. Widać po wykresie.
Mam pytania nt wyświetlacza OLED obsługiwanego przez LK3.

1. Nie doczytałem się nigdzie w info, czy OLED jest obsługiwany tylko jako single I2C , czy można
podłączyć również BM280 jako drugie urządzenie z równoczesną obsługą obydwóch.

2. Niedoprecyzowana jest (chyba ) specyfikacja wyswietlacza OLED. Wiem(y) że wymagana
jest rozdzielczość (pixele) 128x64 , oraz obsługa interfejsem I2C. W info jest wskazanie do
https://abc-rc.pl/oled-ssd1306-n-z . Ale nie sądzę że obowiązkowo musi to być wyświetlacz o
rozmiarze 0,96" jak w podanym przykładzie. Chyba najistotniejszym parametrem jest tu typ
kontrolera wyświetlacza ( SSD1306 ).

B.proszę o info.
Great work on implementing OLED in LK3!

One question, is there a way to display IP address on OLED? It would be very helpful if you have multiple LK3 in an network, with DHCP enabled, to show the IP address on the OLED.
krzychoo post_id=12665 time=1502960970 user_id=5313 napisał(a):Mam pytania nt wyświetlacza OLED obsługiwanego przez LK3.

1. Nie doczytałem się nigdzie w info, czy OLED jest obsługiwany tylko jako single I2C , czy można
podłączyć również BM280 jako drugie urządzenie z równoczesną obsługą obydwóch.
MOze pracować z innymi czujnikami na magistrali i2C

krzychoo post_id=12665 time=1502960970 user_id=5313 napisał(a):2. Niedoprecyzowana jest (chyba ) specyfikacja wyswietlacza OLED. Wiem(y) że wymagana
jest rozdzielczość (pixele) 128x64 , oraz obsługa interfejsem I2C. W info jest wskazanie do
https://abc-rc.pl/oled-ssd1306-n-z . Ale nie sądzę że obowiązkowo musi to być wyświetlacz o
rozmiarze 0,96" jak w podanym przykładzie. Chyba najistotniejszym parametrem jest tu typ
kontrolera wyświetlacza ( SSD1306 ).

B.proszę o info.
tak, musi byc oparty o sterownik SSD1306 i mieć rozdzielczosc 128x64, wielkosc nie ma znaczenia
ghorvat post_id=12666 time=1502969581 user_id=5770 napisał(a):Great work on implementing OLED in LK3!

One question, is there a way to display IP address on OLED? It would be very helpful if you have multiple LK3 in an network, with DHCP enabled, to show the IP address on the OLED.

We add this (IP address) in next software
Załączam nowy soft do LK3 v 1.43b
[attachment=480]
Dodano:
1.Resetowanie ustawien LK z menu "Upgrade firmware"
2.Wyswietlanie IP w OLED, numer 62, przykłądowa linika IP: %620

Poprawiono:
1. Zapis większej ilosci znaków do OLED
2. Wyłaczanie remote UDP, było na stałe właczone
3. Zliczanie mocy "ujemnej" dla prądów ujemnych np. z czujników ACS
wilkxt post_id=13238 time=1504872840 user_id=61 napisał(a):Załączam nowy soft do LK3 v 1.43b
lk3_firmware_1_43b.bin.zip
Dodano:
1.Resetowanie ustawien LK z menu "Upgrade firmware"
2.Wyswietlanie IP w OLED, numer 62, przykłądowa linika IP: %620

Poprawiono:
1. Zapis większej ilosci znaków do OLED
2. Wyłaczanie remote UDP, było na stałe właczone
3. Zliczanie mocy "ujemnej" dla prądów ujemnych np. z czujników ACS

Super sprawa z tym wyświetlaczykiem, dzięki za prace rozwojowe,

jak działa "Zapis większej ilości znaków do OLED" - nie widzę różnicy nadal jest max 16 znaków w linii ?

widzę taką prawidłowość:
jak w liniach 1-3 znaków jest więcej niż 16, znaki najbardziej po prawej są ignorowane,
jak w linii nr 4 wpiszemy więcej niż 16 znaków, cały wyświetlacz jest wyczyszczony a tylko znaki >16 najbardziej po prawej (z linii4) wyświetlane są w linii1. czy dobrze to interpretuję?


Wielka prośba rozwojowa - aby przy upgrade wersji softu nie kasowały się liczniki energii, albo by jakoś dało się odtworzyć ich stan. Teraz przy każdym wgraniu nowego softu liczniki się zerują. To dotyczy również przerwy w zasilaniu, może zapisywać je w pamięci nieulotnej?

pozdrawiam,
Piszę w sprawie przełączania przekaźników zapytaniem http.
Już przetestowałem kilka wersji softu i w każdej jest tak samo.
Gdy chcę zmienić stan przekaźnik out0 to jest wszystko OK, ale gdy chcę zmienić stan np. out1 lub out3 to przełącza za każdym razem out0 Sad
oczywiście komenda tak jak w instrukcji:
user:password@IP/outs.cgi?out=x

gdzie x to numer przekaźnika

P.S.
Tak dzieje się przy zmianie stanu przekaźnika na przeciwny, przy załączeniu lub wyłączeniu jest OK
W następnej wersji dodajcie możliwość wpisania większe ilości znaków w menu MQTT Client w polach login, pass, prefix.
lysy760 post_id=13273 time=1504972311 user_id=5665 napisał(a):Piszę w sprawie przełączania przekaźników zapytaniem http.
Już przetestowałem kilka wersji softu i w każdej jest tak samo.
Gdy chcę zmienić stan przekaźnik out0 to jest wszystko OK, ale gdy chcę zmienić stan np. out1 lub out3 to przełącza za każdym razem out0 Sad
oczywiście komenda tak jak w instrukcji:
user:password@IP/outs.cgi?out=x

gdzie x to numer przekaźnika

P.S.
Tak dzieje się przy zmianie stanu przekaźnika na przeciwny, przy załączeniu lub wyłączeniu jest OK
c
do zmiany stanu na przeciwny powinno byc
user:password@IP/outs.cgi?out=outx
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26