Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: LK3.6 termostat dobowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
zastanawiam się, czy jest możliwość ustawienia na LK, mógł pracować jako termostat dobowy. Mam zamysł taki, aby trochę za oszczędzić na ogrzewaniu (czyt. kWh) i chciałbym, aby w strefie szczytowej (droższej) była niższa temperatura niż w strefie poza szczytowej (tańszej) ta właściwa.
Szczyt to: 8-11 i 17-21, poza szczyt 11-17 i 21-8. w szczycie temperatura 18*C, a w poza szczycie 20*C. 
Próbowałem rozpisać sobie jak to powinno działać, ale ta logika zawsze mnie rozwalała, choć wiem, że to proste (wstyd Blush ).
8-11 18*C
11-17 20*C
17-21 18*C
21-8 20*C
Tak sie zastanawiam z punktu sprawności czy takie schładzanie i nagrzewanie jest efektywne.
A co do ustawień to trzeba by było troche pokombinować z schedulerem i zdarzeniami.
Ja bym to zrobil tak jak na screnach, czyli dodał 4 wpisy w schedulerze co bedą ustawiały wirtualna zmienną "EVENT1", w zależności od czasu.
A w zdarzeniach sprawdzał czy zmienna jest ustawiona (co sygnalizuje czy ma grzac do 20 czy 18) i czy temperatura jest ponizej zadanej.
W założeniu pomiar temperatury na DS1 z histereza 0,1.
[attachment=603]
[attachment=604]