Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logika
#1
Panie Tomku projekt sie rozwija w ciekawą strone. Przydałaby sie jakaś logika, prosty timer, dualtimer,przerzutnik zbocza, flipflop, itd
Wiem że jest problem z pamiecią, ale może w wersji Home coś by sie dało zrobić, A może wersja easyPLC?. Mamy troche wejsć troche wyjść także od strony sprzetowej jest przygotowany.

pozd Łs
<t></t>
Odpowiedz
#2
Easy PLC, no ciekawa propozycja, trzeba by było zmienić trochę koncepcję i wypuścić nowy soft, ale można nad tym pomyśleć.
W sumie wersji softu może być tyle na ile będzie zapotrzebowanie ze strony klientów, oczywiście ze zdrowym rozsądkiem, bo nikt nie będzie robił nowego softu dla jednego klienta (no chyba, że się wprowadzi jakąś dodatkowa opłatę), ale myślę, że lepiej zostać przy darmowych wersjach softu, których z czasem będzie coraz więcej, tak żeby każdy mógł coś pod siebie dopasować.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Mnie by takie coś interesowało (easyplc). Zobaczymy jak sie ten wątek dalej rozrosnie. Może inne osoby sie wypowiedzą. Pożyjemy zobaczymy jak nie to bedziemy rozmawiać o wersji komercyjnej
<t></t>
Odpowiedz
#4
To jest dobry pomysł! Wbudowana prosta logika wewnętrzna, proste zależności od wejść, wyjść i osiągniętych temperatur byłoby dobrym rozwiązaniem. Właśnie zastanawiałem się jak wykonać zależność AND na wejściach - musiałbym dać zewnętrzne elementy i wykorzystać dwa wyjścia. Wersja komercyjna przy rozsądnych cenach na pewno byłaby przyjęta przez klientów. Zawsze można zacząć od prostych zależności, najbardziej potrzebnych i przechodzić do bardziej zaawansowanych. Potrzeby takie powinny być sygnalizowane przez klientów. Jak jako pierwszy sygnalizuję potrzebę wprowadzenia sterowania różnicą temperatury z histerezą. Fajnie gdyby można było na jednym kontrolerze zaprogramować dwa takie tory używające 4 czujników. Jeśli by zwykła funkcjonalność dotychczasowa termostatyczna i timerowa byłaby zachowana to byłoby fajnie. Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#5
Witam.
Przyłączę się do prośby o wbudowanie prostej logiki. Przydała by się zależność na początek prostego typu, że jeśli przykładowo out0 się załączy to wyłącza się out2 i out3 i po zmianie stanu out0 powracają stany poprzednie. Można zrezygnować z modułu wysyłania maili bo w sieci domowej jest to zupełnie zbędne i zajmuje sporo pewnie miejsca.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości