Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
#71
LK3.7 soft 1.19 nie wysyła maila poprzez gmail


nie ma problemu za pomocą klienta portable poczty


Zrzut ustawień
https://1drv.ms/u/s!Agti1KcOrYNylEosqosU...Z?e=6U85VF
<t></t>
Odpowiedz
#72
(11-18-2019, 02:59 PM)rpce napisał(a): LK3.7 soft 1.19 nie wysyła maila poprzez gmail


nie ma problemu za pomocą klienta portable poczty


Zrzut ustawień
https://1drv.ms/u/s!Agti1KcOrYNylEosqosU...Z?e=6U85VF

Musisz w ustawieniach konta google w sekcji bezpieczenstwo włączyć opcje "Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji"
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#73
Była ustawiona opcja "Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji"
poza tym wygenerowałem dodatkowe hasło dla aplikacji i to musi działać

działa jedno i drugie na kliencie thunderbird
autoryzacja: adres@gmail.com
port: 465
smtp: smtp.gmail.com
SSL/TLS: TAK
metoda uwierzytelnienia: normalne hasło

Zrzut z thunderbirda:
https://1drv.ms/u/s!Agti1KcOrYNylEwqix_I...F?e=sYX1Z4

Z LanKontroler nie działa.

LanKontroler po wgraniu 1.19 był resetowany do ustawień domyślnych

Ps. Moglibyście po każdej aktualizacji napisać czy reset do domyślnych ustawień jest wymagany
<t></t>
Odpowiedz
#74
(11-18-2019, 05:18 PM)rpce napisał(a): poza tym wygenerowałem dodatkowe hasło dla aplikacji i to musi działać

Jakie dodatkowe hasło?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#75
W google jest wiele możliwości obsługi haseł w aplikacjach niestandardowych.

Pierwsza jest to globalne włączenie opcji "Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji" ale to działa globalnie na wszystkie usługi i aplikacje google.

Druga opcja to po włączeniu autoryzacji dwuetapowej pojawia się opcja wygenerowania odrębnego hasła do dowolnej aplikacji niekompatybilnej minnymi z OAuth2. Jest to jakby oddzielne hasło np. do Thunderbirda czy innego klienta. Można nawet do każdego klienta poczty mieć oddzielne hasło.
https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=pl

Ten zrzut wyżej w Thunderbird to autoryzacja za pomocą drugiej metody. Choć sprawdzałem pierwszą i też działa bez problemu a LK3 nie chce w obu przypadkach działać.
<t></t>
Odpowiedz
#76
a przy wyłączeniu autoryzacji dwuetapowej i właczeniu "Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji" działa?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#77
No pisałem, że też nie działa. To pierwsze co sprawdziłem z LK3.

dopiero później jak nie działało to co jest sugerowane to włączyłem weryfikację dwuetapową i wygenerowałem indywidualne hasło aplikacji ale to później jak pisałem.

A potem tylko w Thunderbirdzie potwierdzałem czy aby na pewno dobrze poustawiałem wszystko.
<t></t>
Odpowiedz
#78
@rpce
Widzisz to jest tak dziwnie z LK3, ja testowałem z webd gdzie mam hosting i lipa, mówili że z o2 chodzi założyłem bezpłątne konto i lipa, przed chweilą założyłem konto na gmail i patrząc na Twoje ustawienie poszła poczta od strzała. Takie dziwne troszkę. Fajnie gdyby w kolejnym firmware była zakładka z logami LK3 albo na bieżąco albo do pobrania. Wtedy byśmy wiedzieli co w LK piszczy i co go boli.

A co do prośby kolegi z innego meila. To fajnie też by było żeby można było edytować wiadomość e-mail.

Proponuję założenie osobnego tematu "Propozycje do zmian w firmware do LK3", każdy by mógł dodać swoją prośbę a twórcy by określali czy się da i kiedy się można spodziewać.
Odpowiedz
#79
Dobra znalazłem przyczynę.
To polskie znaki w Temacie blokowały. Literka "ł" zablokowała wysyłanie maila.
Wpisałem bez polskich znaków i poszło.

Treść może zawierać polskie znaki wysyła bez problemu.

Powinno się to poprawić

Poza tym w nagłówku maila brak np.
Content-Type: text/plain; charset=utf-8; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Language: pl

wtedy by nie było problemu.


Poza tym konia z rzędem z jakiego czujnika jest komunikat:

wiadomość testowa z lan kontrolera value=25.7

Event=1 state=1 time 22:54:4
prefix=c915f1/ea1
<t></t>
Odpowiedz
#80
(11-19-2019, 01:03 AM)rpce napisał(a): Poza tym konia z rzędem z jakiego czujnika jest komunikat:
wiadomość testowa z lan kontrolera value=25.7

Event=1 state=1 time 22:54:4
prefix=c915f1/ea1

Normalnie po numerze Event wiadomo z jakiego czujnika jest wiadomosć, ale że jest to nie dokońca czytelne, to w nastepym sofcie dołozymy opisy maila, np bedzie 10 opisów i przy ustawianiu konkrentego zdarzenia bedzie siw wybierac jaki opis ma być dodany, dodatkowo w opisie bedzie można wstawiać dane z czujnikow jak ma to miejsce w HTTP lub OLED.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości