Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
(02-14-2024, 11:07 AM)wilkxt napisał(a): ten link z aliexpres sugeruje ze jest kompatybilny z AHT20, którego lk3  obsuguje

ATH20 to nie przypadkiem domyślnie 0x38 lub 0x39 Smile  na 0x44 nie widziałem.
ogólnie to wszystkie te czujniki temp higr są na podobnym core 232 pisane - nie ma tam jakichś cudów, ale cos kojarzę ze w momencie pojawienia się tego na rynku (2018  chyba) to biblioteka producenta była w opłakanym stanie i właśnie z radzono sobie bibliotekami od tych droższych czujników z co2 na pokładzie ale trzeba było zwrócony wynik poprawiać programowo.
ATH20 ma też obsługę 485 i pod tym względem jest prawie identyczny z SHT30 ale chyba nie te adresy. wywody czysto teoretyczne... warto sprawdzić ale chyba tak nie zadziała. może z SHT20
wersja 35 ma już znacząco inne bebechy i specyfikacje mil.

Ale pragnę zauważyć ze to specyficzny czujnik.. niezbyt dobry do aplikacji domowych, niemniej bardzo dokładny w szczególności wilgotność bezwzględna. Ogrzewa powietrze przed pomiarem i zawyża znacząco wartości temperatury dając różnice w zależności od środowiska w którym występuje od kilku do !kilkunastu stopni. Szczególnie zimą. Wartości te nie są stałe i są zależne od kilku czynników - więcej na stronie producenta. Ogrzewanie można programowo wyłączyć ale wraz z dokładniejsza temperaturą otrzymujemy nawet 10% różnice w wynikach wilgotności na 2 czujnikach obok siebie.

Jeśli tylko ze względu na obudowę chcemy posiadać taki czujnik (a wydaje mi się ze to było głównym wyznacznikiem) to wystarczy kupić koszyk filtra za grosze i umieścić w nim dowolny kompatybilny czujnik sylikon lub klej na gorąco. w mosiądz dajesz gniazdo goldpin by w razie awarii odkręcić osłonę i wymienić czujnik, lub na sztywno wklejasz.
[Obrazek: S5a65cc69c8964ca98a73dfcd90db6536z.jpg]
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
SW 1.60/a | HW 3.8 wykryty nowy błąd w scheduler -  edycja pierwszej pozycji na liście powoduje zamiast edycji otwarcie boxa do nowego zaplanowanego zdarzenia
każde kolejne zdarzenie można normalnie edytować.
przy okazji 
status-user nadal nie można ukryć nazw difów oraz event 5-8, event7-8 nie trzyma pozycji w układzie a pozycja dif4 jest zależna od ustawień widoku inpd1  dif5 od inpd2 i dif6 od inpd3 Smile dzieje się tak bo tam się <dif y/> źle zamykają

events
3 warunek zdarzeń nadal bym prosił o wprowadzenie zmiany na zasadzie włączania lub wyłączania zdarzenia nim objętego - obecnie to nie robi nic nowego nadal nie można uzyskać stanu true - none/skip - false bo zdarzenia działają zawsze tyle że w oparciu o 3 warunki - przy złożonej logice np suntrackera nadal trzeba pisać własne htmlApi tylko dlatego że nie da się ominąć wykonywania funkcji.
powinno to wyglądać tak że warunek zostanie wykonany i zwrócić stan true lub false jeśli jest spełniony 3 okalający a jeśli nie to warunek nic nie robi bo jest pomijany.
odblokować czasy zwłoki wykonywania do html sms email
wczoraj o 2 w nocy coś odbiło jednemu z LK i zasypał mnie 90 smsami [otwarcie bramy... zamkniecie bramy...] bo inpd czujnika wariował i sobie zmieniał na ułamek sekundy stan, a zdarzenia robiły swoje.

pozdr...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
3 warunek powinien wyłączać działanie, a dokładnie jak nie jest spełniony to nie powinien reagowac. Podaj przykład jak to się zachowuje w Twoim przypadku?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(03-21-2024, 05:14 PM)wilkxt napisał(a): 3 warunek powinien wyłączać działanie, a dokładnie jak nie jest spełniony to nie powinien reagowac. Podaj przykład jak to się zachowuje w Twoim przypadku?

zatem muszę to wszystko skasować w lk i ustawić ponownie bo coś mi nie gra... zweryfikuje gdzie tkwi błąd...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wydaje się że problem występował wraz z ustawieniem opóźnienia na warunku głównym... chyba nie jest ono brane pod uwagę w ev jako 3 warunek...

Zmieniłem sposób wywoływania zdarzeń alarmowych przy bardzo silnym wietrze i problem na suntrakerze ustąpił. Niebawem wrzucę filmik poklatkowy obrazujący prace pozycjonera. Dziś rano zaczęło to działać tak jak powinno. Pozycja trakera jest ustawiana z dokładnością do kilku stopni bez zbędnego jeżdżenia tam i z powrotem.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(03-20-2024, 10:42 PM)stAch napisał(a): SW 1.60/a | HW 3.8 wykryty nowy błąd w scheduler -  edycja pierwszej pozycji na liście powoduje zamiast edycji otwarcie boxa do nowego zaplanowanego zdarzenia
każde kolejne zdarzenie można normalnie edytować.
przy okazji 
status-user nadal nie można ukryć nazw difów oraz event 5-8, event7-8 nie trzyma pozycji w układzie a pozycja dif4 jest zależna od ustawień widoku inpd1  dif5 od inpd2 i dif6 od inpd3 Smile dzieje się tak bo tam się <dif y/> źle zamykają

Wymienione bledy maja juz poprawki, ktore beda zawarte w kolejnej wersji softu.

Przy okazji, @rpce pisal o integracji do home assistanta, to tylko poinformuje, ze dodalem nowa wersje integracji (wlasciwie to nowa integracja ktora zastepuje stara). Przede wszystkim dodaje wsparcie dla lk4 i tcpdu. Dostepne na tinycontrol.pl w sekcjach pobierania dla lk3.5/lk4/tcpdu (https://tinycontrol.pl/pl/lk4/downloads/#software)
Odpowiedz
pytanko...

jaką maxymalną wartość można wklepać jako delay zadania tak by działa chodzi mi o  "Opóźnienie włączania/wyłączania"
 w zdarzeniach... testowałem kilkugodzinne ekwiwalenty 32400sek i chyba się nie wykonuje...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(04-02-2024, 09:51 AM)tonymony napisał(a): ...
Przy okazji, @rpce pisal o integracji do home assistanta, to tylko poinformuje, ze dodalem nowa wersje integracji (wlasciwie to nowa integracja ktora zastepuje stara). Przede wszystkim dodaje wsparcie dla lk4 i tcpdu. Dostepne na tinycontrol.pl w sekcjach pobierania dla lk3.5/lk4/tcpdu (https://tinycontrol.pl/pl/lk4/downloads/#software)

Dzięki za dodatek ale prosiłbym o dodanie jednostki miary np. dla gazu alb o wody "m³" 
bo inaczej tzreba kombinować w stylu
"    customize:
        sensor.lk_hw_3_5_80_1a_12_c2_41_41_192_168_1_25_80_energy1:
            unit_of_measurement: "m³"
            device_class: gas
            state_class: total_increasing"

wedle
https://www.home-assistant.io/integrations/sensor/
dla wody, gazu, etc. czyli volume jedną z jednostek jest też  "m³"  lub dla przepływu m³/h 

w LK można zmienić z kWh na m3 w zakładce energii więc i tu powinna przejść automatycznie definicja class i byłoby super
inaczej trzeba ręcznie przerabiać a tak w czasie edycji sensora wybrało by się  z menu bez kombinowania yaml.

ps. inaczej nazywają się sensory więc jak ktoś chce zachować historię w bazie trzeba pogmerać. Mnie w mysql do migracji wystarczyło załączyć starą i nową integrację jednocześnie wyłączyć homeassistanta i zamienić miejscami nazwy id entity. poszło od strzała. Choć można przekopiować dane do nowej nazwy czujnika w sql.
<t></t>
Odpowiedz
(12-30-2023, 11:16 AM)marcinb napisał(a): Dokładnie tak jak koledzy piszą

U mnie na dwych LK dokładnie to samo dla SW 1,60a i HW 3.5 oraz 3.7 nie moąna ukryć tych nowo dodanych elementów.
<t></t>
Odpowiedz
Mam 2 lk3.5 i jeden steruje drugim. Czy spełnienie zdarzenia zawsze powoduje wysłanie komendy do drugiego żeby zmienić stan wyjścia out0 czy tylko wtedy kiedy zdarzenie zmienia stan w pierwszym lk ?
Odpowiedz
(05-31-2024, 10:44 PM)sl500 napisał(a): Mam 2 lk3.5 i jeden steruje drugim. Czy spełnienie zdarzenia zawsze powoduje wysłanie komendy do drugiego  żeby zmienić stan wyjścia out0 czy tylko wtedy kiedy zdarzenie zmienia stan w pierwszym lk ?

to zależny czy masz tam włączone zdalne sterowanie i jak konfigurowane...

Ponadto musisz wsiąść pod uwagę specyfikę protokołu UDP które nie weryfikuje czy instrukcja dotarła do adresu.. więc jeśli to lata po kilku sieciach ma prawo nie zawsze działać. Tak samo w mocno obciążonej lokalnej sieci często wysyłana instrukcja z doświadczenia nie zawsze dociera..
Przykład:  mam LK3 jako sterownik bramy, w momencie otwierania zlicza obroty osi silnika (bistabilny INPD2 zmiana stanów co poł sekundy) jest też wysyłana do innego LK3 PWM2 przy pomocy opcji zdalne sterowanie który steruje w budynku oświetleniem zewnętrznym i zaczyna "mrugać" podświetleniem numeru budynku, i z doświadczenia wiem że działa to raz lepiej raz gorzej mimo że to tylko oczko różnicy w IP a wszystko dzieje się na tym samym switchu POE
   
Dlatego by mieć pewność ze instrukcja doleci do ważnych komend używam httpApi
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości