Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
lk3.7 i lk3.8 na takiej samej wersji softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
HW 3.8 pierwsze próby na SW1.43c po problemach technicznych aktualizacja do SW 1.49
HW 3.7 zawsze najnowszy soft SW 1.49 przeważnie na nim testuje nowości

edit: praca nakładki gsm wysyła dość dużo sms i normalnie steruje wyjściami, wykonuje kilka zadań oraz usługi mqtt email, oraz http
Uptime 8 sec, 24 min, 9 hour, 31 day Czas 2022-03-22 22:32:52 SW 1.49 | HW 3.7 - nader stabilna, jak zdechnie dolutuje w końcu mikrofon ze starej nokii
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): w sw1.49d coś nie tak jest z kalibracja czujników analogowych, pomiar pokazuje mi 370 gdzie w rzeczywistości jest 0,45V daje mu kalibracje -370 a on mi wyrzuca wartość -70 przy mnożniku 1. O co chodzi ?

Częściowo znalazłem rozwiązanie, próbowałem przywrócić ustawienia domyślne nie pomogło, cofnąłem się do wersji 1.47 i przywrócić dalej nic. Cofnąłem się w końcu do wersji 1.42 i tam przywróciłem ustawienia i w końcu zaczęło pokazywać poprawny pomiar.
Z wersji 1.42 jak zrobiłem aktualizacje do 1.49d to wartość mierzoną pokazuje dobrze ale jak wprowadzę kalibracje aby zejść do 0 to znowu w wyniku pokazuje mi ujemne wartości.
HW 3.8 sprawdzane na inpa1.
Wracam do 1.47a
Odpowiedz
(04-15-2022, 07:45 PM)sl500 napisał(a):
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): w sw1.49d coś nie tak jest z kalibracja czujników analogowych, pomiar pokazuje mi 370 gdzie w rzeczywistości jest 0,45V daje mu kalibracje -370 a on mi wyrzuca wartość -70 przy mnożniku 1. O co chodzi ?

Częściowo znalazłem rozwiązanie, próbowałem przywrócić ustawienia domyślne nie pomogło, cofnąłem się do wersji 1.47 i przywrócić dalej nic. Cofnąłem się w końcu do wersji 1.42 i tam przywróciłem ustawienia i w końcu zaczęło pokazywać poprawny pomiar.
Z wersji 1.42 jak zrobiłem aktualizacje do 1.49d to wartość mierzoną pokazuje dobrze ale jak wprowadzę kalibracje aby zejść do 0 to znowu w wyniku pokazuje mi ujemne wartości.
HW 3.8 sprawdzane na inpa1.
Wracam do 1.47a

Odejmij wszystkie czujniki z Inpax i wtedy rób reset do fabrycznych. Od wersji chyba 1.48 jest zmiana i przy różnejnastawie może okazywać wartości ujemne
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Chciałbym prosić żeby w nowym sofcie:
1. Synchronizacja czasu odbywała się po zestawieniu połączenia LAN, nawet na samym końcu
2. Dodać do zdarzenia warunek że jeśli ........ to RESTART LK3

Zauważyłem, że jak temperatura na jednym czujniku DS wzrośnie powyżej 90 stopni to umiera i2c, przestaje działać SPS30 i BME280.
Nawet jak temperatura spadnie poniżej 90 to i tak i2c nie działa. Potrzebny jest restart.
Odpowiedz
Spróbuj kupić DSa z pewnego źródła
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
sw1.50rc6 przetestowany na nakładce gsm i tu niespodzianka pwm działa poprawnie na chińskim pakiecie optoreleys 5v wiec to była wina naklanki pwm

przydało by się zrobić virtualnego gsm i oled na zasadzie ze jeden z LK pełni role fizycznej nakładki a każdy inny śle do niego command na podany adres

np 192.168.11 mamy OLED a na 129.168.1.12 mamy gsm
.11 wysyła comand na .12 by wysłać sms a .12 wysyła do .11 command by wyświetlić text

adresy vserwerów można by zapisać w zdalnym sterowaniu by wszytko było na miejscu lub jako opcja w dedykowanej zakładce gsm i oled

pozdr... dziś  montujemy kolejne pakiety pod solary

(05-10-2022, 03:26 PM)marcin napisał(a): Zauważyłem, że jak temperatura na jednym czujniku DS wzrośnie powyżej 90 stopni to umiera i2c, przestaje działać SPS30 i BME280.
Nawet jak temperatura spadnie poniżej 90 to i tak i2c nie działa. Potrzebny jest restart.

masz zwarcie na układzie Ds restart pomoże, ale tylko na chwile zmienić czujnik - sprawdź jaki prąd pobiera magistrala i2c w momencie zwarcia a jaki w normalnej pracy
może to wina kabla... przygrzany robi zwarcie. szczególnie jak sam lutowałeś uklady - ja tez miałem taki kłopot wymiana pomogła przegrzało kabelek w glizie

Aktualizacja czau po ntp tak wlanie działa - dodatkowo chyba cyklicznie sprawdza.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(04-16-2022, 04:22 PM)wilkxt napisał(a):
(04-15-2022, 07:45 PM)sl500 napisał(a):
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): w sw1.49d coś nie tak jest z kalibracja czujników analogowych, pomiar pokazuje mi 370 gdzie w rzeczywistości jest 0,45V daje mu kalibracje -370 a on mi wyrzuca wartość -70 przy mnożniku 1. O co chodzi ?

Częściowo znalazłem rozwiązanie, próbowałem przywrócić ustawienia domyślne nie pomogło, cofnąłem się do wersji 1.47 i przywrócić dalej nic. Cofnąłem się w końcu do wersji 1.42 i tam przywróciłem ustawienia i w końcu zaczęło pokazywać poprawny pomiar.
Z wersji 1.42 jak zrobiłem aktualizacje do 1.49d to wartość mierzoną pokazuje dobrze ale jak wprowadzę kalibracje aby zejść do 0 to znowu w wyniku pokazuje mi ujemne wartości.
HW 3.8 sprawdzane na inpa1.
Wracam do 1.47a

Odejmij wszystkie czujniki z Inpax i wtedy rób reset do fabrycznych. Od wersji chyba 1.48 jest zmiana i przy różnejnastawie może okazywać wartości ujemne

Jednak poproszę was o sprawdzenie tych wejść analogowych w 1.48 bo fajna sprawa ze może pokazywać wartości ujemne(akurat znalazłem sobie czujnik ciśnienia z możliwością pokazania podciśnienia) ale jakieś nieliniowe wzory wprowadziliście chyba w kodzie bo z czujnika liniowego zrobił się mi chyba wykładniczy, nie można dobrać ani współczynnika kalibracji ani mnożnika dla vin=5V
Odpowiedz
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): Jednak poproszę was o sprawdzenie tych wejść analogowych w 1.48 bo fajna sprawa ze może pokazywać wartości ujemne(akurat znalazłem sobie czujnik ciśnienia z możliwością pokazania podciśnienia) ale jakieś nieliniowe wzory wprowadziliście chyba w kodzie bo z czujnika liniowego zrobił się mi chyba wykładniczy, nie można dobrać ani współczynnika kalibracji ani mnożnika dla vin=5V

Daj kalibracje na 0, mnoznik na 1 i podepnij pod wejscie regulowany zasilacz, reguluj od 0 do 5V (dla iNPA1-2) i sprawdz czy dobrze pokazuje
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
przy okazji zmian softu przypominam za nadal jest błąd w httapi podczas ustawiania tresci sms http://192.168.1.100/stm.cgi?gsmsms1=sms1on*sms1off zastępuję ????? treści sms 2 3 4
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości