Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka problemów
#1
Witam
Przenoszę się z LK2 na K3 i podczas konfigurowania napotkałem kilka problemów, oraz mam pewne propozycje spostrzeżenia:
1. Problem z zapisem ustawień podczas zasilania POE.
Podłączyłem LK3 w miejsce LK2 z zasilaniem POE i nie mogłem zmienić ustawień sieci, dopiero po odłączeniu zasilania POE i podłączeniu przez gniazdo zasilające kontroler przyjął zmiany. (zasilanie te same tylko rozdzieliłem fizycznie ze skrętki na wtyk zasilający)
2. Problemy z przypisywaniem czujników DS.
Wpinałem po kolei czujniki i przypisywałem kolejno na poszczególne pozycje. Lecz podczas wpisywania czujnika np na pozycji 4 okazywało się, że lądował też ten sam czujnik (zdublowany) na poz 1. Czasem niby jest wszystko ok, a jak odświeżę stronę to pojawiały się duplikaty na różnych pozycjach.
3. Zakładka Power/Energy: nie można włączyć liczników i nie można zmienić im nazw. Przyjmuje natomiast wartości imp/kWh i rodzaj wejścia.
4. Po kilku godzinach pracy pojawił się problem z zapisem danych.
Początkowo wyłączyłem (odznaczyłem w INPUTS) INPD3 i INPD4 i teraz za nic nie mogę włączyć. Co ciekawe zaznaczam INPD3 i INPD4 zmieniam zakładkę na np PWM lub Events i wracam na Inputs to jest dalej zaznaczone, jak tylko przejdę do zakładki Status to nie ma tam wyświetlanych INPD3 i INPD4, a po powrocie do Inputs to już są odznaczone.
Problem jezt też w innh załadkach (Remote control, PWM, Out)
5. Po wstawieniu obrazka w Load picture brak możliwości jego usunięcia.
Praktycznie nie mogę już teraz nic zmienić.
Nie działa reset do ustawień fabrycznych. (przydała by się opcja programowego resetu w zakładce Firmare Upgrade)

Propozycje:
- W Power/Energy wprowadzić wartość początkową licznika (w celu np zgrania wskazań z rzeczywistym licznikiem energii)
- Dodanie ręcznego wpisania adresu czujnika DS do (oprócz wykrywania)
- Ręczny reset do ustawień fabrycznych.
- Zwykły reset kontrolera z poziomu programu.
- Reset ustawień po wgraniu firmware (ew opcja zachowania ustawień). W tym momencie jestem w kropce bo nie mogę zrestartować kontrolera nawet aktualizacja do wersji 1.42b nic nie zmienia dalej mam te same ustawienia i nic nie mogę zrobić.
-w Statusie podczas wyświetlania wartości czujnika nap INPIA1 (w moim wypadku PT1000) oprócz temperatury wyświetlane są dodatkowo wartości chyba z przetwornika AC. Przydała by się możliwość wyłączenia tego (nie potrzebnie zaśmieca widok).
- W Status w opcji Window brak wartości temperatury z czujnika płytki oraz wartości napięcia zasilania

Jeśli w najbliższym czasie nie rozwiąże części tych problemów (szczególnie z zapisem) to będę musiał wrócić do LK2 gdyż nie mogę skonfigurować w pełni Lk3

Auto poprawka Smile

Podpinałem z powrotem LK2 i okazało się nagle, że na biurku w pracowni odzyskałem możliwość zapisu ustawień do LK3 .... trochę testów i biegania do kotłowni i wyszło, że problem z zapisem/zapamiętywaniem ustawień jest po podpięciu czujników DS.

Problem z zapisem ustawień sieci przy zasilaniu POE pozostaje bez względu na podpięte czujniki DS.

Jak to jest z Remote Control ? Działą w trybie Server czy Client? Bo nie mogę zmusić LK3 do sterowania LK2 ;(

----------------
Pozdrawiam
Tomek S.
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#2
Witaj Tomku,

Widzę, że nie ja jeden mam problem z migracją LK2 -> LK3.

U mnie największym problemem jest to, że po podłączeniu termometru DS przestaje działać LK3 - zawiesza się i pomaga dopiero wypięcie termometru i restart. Ostatnio na krótki udało mi się uruchomić pomiar z czterech termometrów, ale po 5 minutach znowu się urządzenie zawiesiło :-(

Co do Twoich uwag i propozycji jestem zgodny - również brakuje mi restartu urządzenia z panelu, możliwości opisu impulsów (mierzę wodę, a zamiast litrów mam kW) i wielu innych rzeczy.
Zauważyłem tak jak Ty, że nawet wgranie nowego firmware nie kasuje niektórych ustawień.

Natomiast pisałeś "Ręczny reset do ustawień fabrycznych" - to już jest. Wystarczy 5s przytrzymać przycisk na urządzeniu.

LK3 jest ciekawym projektem, ale moim zdaniem na obecnym etapie tylko do testów i zabawy.
Jest jeszcze masa błędów w sofcie, mam nadzieję, że będą niebawem poprawione.
<t></t>
Odpowiedz
#3
tikky post_id=12677 time=1503312520 user_id=5696 napisał(a):...
Natomiast pisałeś "Ręczny reset do ustawień fabrycznych" - to już jest. Wystarczy 5s przytrzymać przycisk na urządzeniu.

....

Chodzi o to, że nie ma softwarowego przywracania do ustawień fabrycznych, musisz naginać do sprzętu (a nie zawsze jest to wygodne, a czasem trudne do zrealizowania).
A jak pisałem, u mnie nie wykonuje przywracania do ustawień fabrycznych (jak się okazało też przez DS), a jak wykona to nie resetuje wszystkich danych
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#4
Szybka odpowiedz odnosnie problemów z zapisem jak są podpięte DSy.
Czujnik DS powinien być na 3 zyłowym kablu, jesli jest na 4 zyłowym(jedna linia nie uzywana) to nie mozna go wpinać do splitera w gniazda oznaczone biala kreską lub bezpośrednio do LK.

Problem jest taki, że 4 nieuzywana linia jest podpieta do magistrali I2C i taki wiszacy kabel powoduje zakłocenia na tej magistarli. Na I2C jest pamiec eeprom, która przechowuje ustawienia i stąd te problemy.

Podsumowując:
-najlepiej usunać 4 przewód z czujnika DS, odciąc go od gniazda RJ12.
- druga opcja, uzwać tylko gniazd (w spliterze) nie oznaczonych białymi liniami, maja one wyprowadzone tylko 3 linie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Po odpięciu pinu 4 wrócił zapis ustawień (swoją drogą kto to tak zaprojektował ...Smile, nie można było tam dać 3,3V ? Smile
A co z Remote Control ?

----------------
Pozdrawiam
Tomek S.
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#6
reset ustawień z menu został dodany w tym sofcie http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.ph...238#p13238

CO do remote UDP to ono działa zarówno jako klient i serwer jednocześnie. Ale ie jest kompatybilne z LK2, dlatego nie współpracuje.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
wilkxt post_id=13239 time=1504872955 user_id=61 napisał(a):reset ustawień z menu został dodany w tym sofcie http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.ph...238#p13238

CO do remote UDP to ono działa zarówno jako klient i serwer jednocześnie. Ale ie jest kompatybilne z LK2, dlatego nie współpracuje.

Brak kompatybilności z poprzednimi modelami bardzo mnie zmartwił... mam w "sieci" współpracujące v1 i v2.

Co może być, że nie działa wyświetlacz OLED ?
Podłączałem dwa egzemplarze (zakupione z różnych źródeł) i na żadnym nic nie wyświetla...
Na tym samym kablu podłączony AM2320 działa bezproblemowo ....
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#8
tomtos post_id=13391 time=1505662406 user_id=5594 napisał(a):
wilkxt post_id=13239 time=1504872955 user_id=61 napisał(a):reset ustawień z menu został dodany w tym sofcie http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.ph...238#p13238

CO do remote UDP to ono działa zarówno jako klient i serwer jednocześnie. Ale ie jest kompatybilne z LK2, dlatego nie współpracuje.

Brak kompatybilności z poprzednimi modelami bardzo mnie zmartwił... mam w "sieci" współpracujące v1 i v2.

Co może być, że nie działa wyświetlacz OLED ?
Podłączałem dwa egzemplarze (zakupione z różnych źródeł) i na żadnym nic nie wyświetla...
Na tym samym kablu podłączony AM2320 działa bezproblemowo ....
MOze dorobumy upgrade do Lk2 zeby z LK3 pracował.
Co do OLEda to jaki egzemplarze dokladnie kupiles, link, zdjecie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Wyświetlacze , jeden z linku wspomnianego an forum: https://abc-rc.pl/oled-ssd1306-n-z
a drugi (a właściwie pierwszy) z: https://www.aliexpress.com/item/Free-shi...0.0.KKhBsd

----------------
Pozdrawiam
Tomek S.
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#10
a w menu OLED jest zaznaczona opcja oled enabled?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości