Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MikroTik --> LK problem z ethernetem
#1
ZAGADKA :
LK skonfigurowany do pracy snmp z CACTI (DZIAŁA- testowane 2 tygodnie wykresy rysują się)
MikroTik (411U + modem GSM) skonfigurowany jako router - internet odbierany jest z GSM (DZIAŁA)!

Problem pojawia się gdy spinamy 1 do 1 MT z LK.
Patrząc z pozycji routera (mikrotika) LK występuje w ARP ze swoim domyślnym IP+MAC, natomiast nie można go pingować.
Zrobiliśmy taki test:
LK zaadresowany statycznie wpięty do switcha, laptop zaadresowany statycznie wpięty do switcha. Z laptopa można pingować LK tak długo
jak długo do switcha nie zostanie podłączony MT. Wówczas po 2-3 pingach ping do LK zamiera. Po odpięciu od switcha MT ping nie powraca- trzeba rebootować LK i wówczas znów ping idzie. Co ciekawe test ping między laptopem a LK blokuje dopięcie Mikrotika ale tylko takiego który ma chip ethernetowy atherosa ! Podłączenie starszego modelu Mikrotika np: RB 133 nie powoduje przerwania ping-u !
Na mikrotiku były próbowane softy: 5.20 i 6.0rc1, na LK były softy: 3.00, oraz 2,26.
Ne ethernecie w MT próbowaliśmy włączać i wyłączać auto negocjacje, full duplex oraz 10 i 10/100 MB - bez zmian.
Ktoś z was miał może taki przypadek? Czy można to jakoś obejść? Propozycje rozwiązania, lub pomocy?
<t></t>
Odpowiedz
#2
Dość dobrze opisany problem, musimy zrobić testy z takim mikrotikiem i sprawdzić co jest nie tak.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Nowości dotyczące w/w tematu :
Częściowo problem - polegający na blokowaniu transmisji ( ping ) pomiędzy LK a podłączonym do niego poprzez switch
laptopem. Wynikał z tego iż MikroTik który był dopinany do switcha ( i powodował blokowanie transmisji ) miał w swojej
konfiguracji podniesiony trym bridge ( w bridgu były dwa interfejscy : ETH oraz WLAN ).
Po usunięciu bridga sprawa wygląda następująco :
LK zaadresowany jest statycznie i podłączony do switcha ( tp-link 10/100 5p. ) do tego samego switcha podłączony jest laptop także zaadresowany statycznie. Z laptopa pingujemy LK. Ping idzie (jest transmisja ) . Do switcha dopinamy Mikrotika ( bez podniesionego bridga ) i ping dalej idzie - czyli wszystko ok Wink
Cały jednak problem polega na tym że jak podłączymy bezpośrednio LK z MikroTikiem to choć LK pokazuje sie w MiktoTiku w tablicy ARP nie mozna go zapingować ! A jeśli po drodze damy switch to wszystko smiga "wot technika ".
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Pozdrawiam
lesny troll
<t></t>
Odpowiedz
#4
mam identyczny problem z RB493AH, czy ktoś to już rozwiązał?, nie uśmiecha mi się dopinanie switcha pomiędzy RB a LK,
<t></t>
Odpowiedz
#5
Naprawdę nikt się tym nie zainteresował? Producent też nic w tym kierunku nie robi?
<t></t>
Odpowiedz
#6
Jak na razie szukamy przyczyny, wiec jeszcze trudno powiedzieć ile to potrwa
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Robiłem w sobote test podpiołem LK(wersja softu 2.35) bezpośrednio to portu RB411(nowy domyślne nastawy), z konsoli RB zapingowałem LK i z komunikacją nie było problemu.
Sprawdzimy jeszcze jak to wygląda z RB493AH.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
U mnie jak na razie, od kilku miesięcy, współpraca LK bezpośrednio z RB2011UAS-IN również układa się poprawnie (adresowanie statyczne, dostęp wewnętrz sieci i z zewnątrz - na routerze przekierowany port 80).
<t>Pozdrawiam<br/>
Jarek</t>
Odpowiedz
#9
Zauważyłem że LK nie współpracuje z tanim switchem tplinka, w poniedziałek sprawdzę na innym. Link świeci ale ruch nie idzie.

Edit: okazało się że wtyczka jakby za słabo zaciśnięta. Ale na laptopie ten sam kabel z wtyczką działał poprawnie.
<t></t>
Odpowiedz
#10
Czy problem został może rozwiązany ?
Dzisiaj robiłem testy na RB433 oraz RB493 i nie mam komunikacji z LK zarówno w wersji HW1.1 (soft 2.58) jak i w wersji HW 2 (soft 3.00)

Krzysztof
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości