Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felerny egzemplarz ?
#1
Witam.
B. proszę o pomoc.
Egzemplarz LK3 który nabyłem niedawno, okazał się ( chyba ) felerny. Wszystko zaczęło się w momencie gdy podłączyłem 4 czujniki DS18b20. Kontroler przestał zapisywać zmiany ustawień. Po prostu nie można było niczego trwale zmienić . Pomyślałem zrobię mu sprzętowy reset i powinien zacząć normalnie gadać. Sam reset, a mówiąc dokładnie jego efekt też był dziwny : nie był moim zdaniem całkowity. Po prostu myślałem że po resecie wszystko będzie jak przy pierwszym włączeniu (tak przynajmniej jest w lk1.2) a w tym przypadku część wpisów z starych ustawień zostaje.
Tak czy owak , na tą chwilę mam tak : Kontroler niby działa, lecz zupełnie nie działa moduł pomiaru temperatury ( 1 czujnik jeszcze działa ,problemy pojawiają się przy 2 i więcej.
No i najważniejsze – zupełnie nie działa moduł MQTT (a na nim mi głównie zależy).
Nie działa bo nie można niczego sensownie ustawić i zapisać w ustawieniach.

Pomyślałem wgram ostatni firmwer (1.38b ) może to coś pomoże , ale też bez zmian.
No więc zgłaszam się na forum z zapytaniem : czy jest jakaś metoda/sposób aby mojego LK3 doprowadzić do stanu używalności czy też nie oglądać się i zgłosić reklamację do sprzedawcy ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
jak masz ten spliter http://tinycontrol.pl/pl/spliter-rj12-cz...ontrolera/ to nie podłaczaj DSów do gniazd oznaczonych biała linia, jak i tych powyżej tych oznaczonych
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości