Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dostępem do LK3 przez internet
#1
Część!

Mam problem z dostępem do LK3 po internecie. Wygląda to bardzo dziwnie Smile
Konfiguracja wygląda następująco:
1. Mam LK3 z domyślnym dostępem 192.168.1.100:80
2. Podpinam go pod TP-LINK MR6400 v1 (z kartą z Plusa z publicznym adresem IP - APN pro.plusgsm.pl).
3. Na routerze ustawiam przekierowanie: 5300 -> 192.168.1.100:80
4. Próba dostania się na :5300 kończy się błędem:
błąd kodowania zawartości "ERR_CONTENT_DECODING_FAILED"

Co ciekawe czasem się coś pojawia, ale w pewnym momencie jest przerywane (nie ma formatowania)

Trochę próbowałem zidentyfikować co może być problemem, więc:
1. Podpiąłem pod router komputer z serwerem WWW - XAMPP (Apache + MariaDB + PHP + Perl) i ustawiłem mu IP 192.168.1.13
2. Na routerze ustawiłem przekierowanie 5301 -> 192.168.1.13:80
Dodatkowo udostępniłem dostęp zewnętrzny do routera na porcie 8080

Wtedy mogę się dostać zarówno do WWW jak i do routera, więc coś dziwnego musi się dziać z styku LK3 z internetem.

Ma ktoś jakiś pomysł czemu to nie działa i jak można to poprawić? Alternatywnie czy ktoś komu działa podobne ustawienie mógłby je opisać (aby spróbować znaleźć różnicę).
Gdzieś na tym forum znalazłem informacje, że LK3 nie lubi jak gubi się jakiekolwiek pakiety. Czy jest tak dalej?

Pozdrawiam
Filip
Odpowiedz
#2
Sprawdzalismy pracę LK3 na przekierowaniu z routera TPlink i działało wszystko OK.
Co prawda mieliśmy podobne zgłoszenie, ale samemu udalo mi się zdalnie wejśc na LK3 klienta, pomimo że on z jakiejś sieci nie mógł,
póżniej już rozwiazał ten problem.
W opisywanym przypadku może pomoże odwrócenie portów- proszę dla LK3 nadać inny port niż 80, a ten zostawić domyślnie na router.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Mam dokładnie to samo w sieci w domu (Neostrada). Z tym że router Orange robi za "modem". Jest na nim ustawiony DMZ do routera Draytek.
Inne przekierowania na tej konfiguracji działają.

W innej sieci modem LTE (Orange) + TP-Link 3020 - działa.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
#4
prosze wgrać najnowszy soft 1.27b, problem powinien byc rozwiazany
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości