Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Restart po właczeniu zasilania
#1
Nie znalazłem informacji na forum o tej sprawie więc otworzyłem wątek. Mam wersje soft 2.20.
1. Chodzi o sytuacje gdzie po wlaczeniu LK do pradu nastepuje najpierw restart wyjść. Czy da się jakoś to obejść?
Mam podłączone urządzenia do wyjść NC czyli przy wyłaczonym LK wszystko działa, ale po włączeniu LK następuje załaczenie przekaźników i wył ponownie. Ten restert bardzo mi przeszkadza.
2. Nie działa mi funkcja Relay after start. Obojętnie co tam zrobie to i tak zawsze ustawia sie tak samo czyli po wspomnianym rpkt 1 przekaźniki są wyłączone.
3. Do INP1 DIG mam podłaczony stycznik. Normalnie jest zwarty. Skonfigurowany jest tak że jak się rozewrze to załączy sie OUT0. Problem powstaje kied stycznik jest rozwarty i nastąpi restart LK to wtedy OUT0 po pkt 1 jest wyłaczony a powinien zgodnie z ustawieniami być włączony. Dopiero jak styczniku sie zewrze i ponownie rozewrze to znowu OUT0 sie załączy.
<t></t>
Odpowiedz
#2
tester napisał(a):Nie znalazłem informacji na forum o tej sprawie więc otworzyłem wątek. Mam wersje soft 2.20.
1. Chodzi o sytuacje gdzie po wlaczeniu LK do pradu nastepuje najpierw restart wyjść. Czy da się jakoś to obejść?
Mam podłączone urządzenia do wyjść NC czyli przy wyłaczonym LK wszystko działa, ale po włączeniu LK następuje załaczenie przekaźników i wył ponownie. Ten restert bardzo mi przeszkadza.
Po włączeniu zasilania nie powinno być resetu, może on wynika z spelanienia jakiegoś warunku w tablicy zdarzeń, prosze napisać co tam jest poustawiane

tester napisał(a):2. Nie działa mi funkcja Relay after start. Obojętnie co tam zrobie to i tak zawsze ustawia sie tak samo czyli po wspomnianym rpkt 1 przekaźniki są wyłączone.
Funkcja powinan działąc po ustawieniu checkboxów trzeba przycisnac przycisk "save config" na dole strony.
tester napisał(a):3. Do INP1 DIG mam podłaczony stycznik. Normalnie jest zwarty. Skonfigurowany jest tak że jak się rozewrze to załączy sie OUT0. Problem powstaje kied stycznik jest rozwarty i nastąpi restart LK to wtedy OUT0 po pkt 1 jest wyłaczony a powinien zgodnie z ustawieniami być włączony. Dopiero jak styczniku sie zewrze i ponownie rozewrze to znowu OUT0 sie załączy.
Coś jest nie tak, być mozę to co pisalem w pkt.1
Może niech Pan zrobi upgrade softu do wersji 2.24 na końcu tego wątku jest plik http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...p=703#p703 i po upgradzie zrobi restart do ustawień fabrycznych (przytzrymanie przycisukuaż przekaxnik kliknie dwukrotnie (jeden po drugim), trzeba trzymac kilka/kilkanascie sekund), po tym resecie w tablicy zdarzen proszę wyłączyć wszytskie zdarzenia, oprócz reakcji na INP1 DIG i zobaczyc jak się zachowuje.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Zmienilem soft na 2.28 najnowszy i jest aktualnie taki objaw:
Po wlaczeniu zasilania przekazniki wlaczaja sie sa wlaczone. Chce zeby po wlaczeniu zasilania nic sie nie zmienialo wiec w Network config mimo ze jest Reley after start dobrze daje "save config" i potem powyzej "save config i rebot". Wzystko ladnie sie wlacza tak jak ma byc czyli PK wylaczone. Wszystko dziala do momentu jak wylacze zasilanie. Po wlaczeniu zasilania znowu PK sie zalaczaja i znowu wszystko jest zle. Znowu powyzsa procedura pomaga znowu do wylaczenia zasilania. Po kilku takich zabawach (ok 3) po wylaczeniu i wlaczeniu zasilania LK zmienia IP na fabryczne a inne ustawienia sa ok. Po zmianie IP wszystko znowu jak wyzej i znowu po kilku probach znowu zmienia IP.
Prosze o info co sie dzieje?
Obie rzeczy sa problemem.
<t></t>
Odpowiedz
#4
A co jest ustawione w Confog events? Można screna z tej strony?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
wilkxt napisał(a):A co jest ustawione w Confog events? Można screna z tej strony?
Screen.


Załączone pliki
.jpg   restart.JPG (Rozmiar: 132.46 KB / Pobrań: 4,563)
<t></t>
Odpowiedz
#6
Wyjścia załączaja się dlatego, że ma Pan poustawiane wartosci 0 dla przekroczeia w górę i 0 dla przekroczenia w dół. Po starcie urządzenie odczyt z czujników zaczyna sie od 0 albo nawet wartosci ujemnych dla (Temp), po starcie LK jets obliczona temperatura czujnika na płytce która rośnie i osiąga prawidłową (przekraczajac 0 i wtedy załączają sie wyjscia) w kilka sekund.
Używa Pan Temp i INP6 wieć prosze dla wszytskich pól (oprocz email bo tu Pan zdefiniował własne zakresy) podać wartosci z zakresów, które nigdy przez te czujniki nie będa osiągnięte, propponuję 100 lub 200 dla wartosci górnych i -90 dla dolnych tak jak na screnie.

.jpg   events.jpg (Rozmiar: 122.7 KB / Pobrań: 4,458)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
dzieki, pomoglo.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości