Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3-NOWY SOFT 1.20b
#1
witam
Załaczam nowy firmware wersja 1.20b
dodano:
- pomiar mocy (moc chwilowa dla wejsc cyfrowych/impulsowych z licznikow narazie nie obslugiwana)
- pomiar energii, takze z wejsc cyfrowych/impulsowych
poprawiono:
- autoryzacje przy wysyłaniu komend cgi, np .http://192.168.1.100/outs.cgi?out5=0
- dodano wybór polaryzacji sygnalu PWM
- dodano mozliwośc pracy wyjsc PWM w trybie on/off (jak zwykle wyjscia out, mamy wtedy o 4 wyjscia więcej)
- dodano do wejsci input analog dodatkowy czujnik sct013-30, do pomiaru pradu przemiennego w sieci AC~230


.bin   lk3_firmware_1_20b.bin (Rozmiar: 261.21 KB / Pobrań: 79)
Uwagi do tej wersji proszę umieszczać w tym wątku.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
Czy w nowej wersji softu do LK3, będzie możliwość pomiaru impulsów z dwóch źródeł?
Wiem, ze w LK2 była tylko jedna, a mam potrzebę jednoczesnego pomiaru impulsów z licznika energii oraz z impulsatora na wodomierzu.

Myślę, że taka opcja przydała by się wielu osobom. Niektórzy mogą chcieć monitorować, np. licznik gazu i prądu etc.
<t></t>
Odpowiedz
#3
tikky napisał(a):Czy w nowej wersji softu do LK3, będzie możliwość pomiaru impulsów z dwóch źródeł?
Wiem, ze w LK2 była tylko jedna, a mam potrzebę jednoczesnego pomiaru impulsów z licznika energii oraz z impulsatora na wodomierzu.

Myślę, że taka opcja przydała by się wielu osobom. Niektórzy mogą chcieć monitorować, np. licznik gazu i prądu etc.

jest pomiar z 4 wejsc
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
Super :-) Dobrze wiedzieć, chętnie przetestuję.

W takim razie moja druga sugestia, którą wysyłałem mailowo, ale pozostała bez odpowiedzi:

W LK2 była możliwość wysyłania parametrów z LK poprzez HTTP client, co zadany czas. To bardzo dobra i przydatna funkcja.
Brak mi jednak możliwości wywoływania skryptu HTTP przy danym zdarzeniu / zmianie stanu wejścia cyfrowego.

W tej chwili mogę np. co 5 minut wysyłać na serwer parametry z czujników temp. etc i zapisać je w zdalnej bazie.
Ale jeśli używam np. LK do kontroli otwarcia wyjść (kontaktrony w drzwiach) to przydała by się właśnie możliwość wywołania HTTP w momencie zdarzenia, np. otwarcia drzwi, zadziałania alarmu.
Myślę, że programowo nie jest to ciężkie do zrobienia, gdyż sam mechanizm już jest, a wystarczy go zaaplikować do tablicy Eveny Config.

Czy jest szansa na wdrożenie? Nie / Tak (kiedy?)

PS. W poście czytam "Załaczam nowy firmware wersja 1.18b", ale załącznika nie widzę, gdzie mogę go odnaleźć?
<t></t>
Odpowiedz
#5
tikky napisał(a):Super :-) Dobrze wiedzieć, chętnie przetestuję.

Czy jest szansa na wdrożenie? Nie / Tak (kiedy?)

PS. W poście czytam "Załaczam nowy firmware wersja 1.18b", ale załącznika nie widzę, gdzie mogę go odnaleźć?

Tak, pojawi sie taka opcja, może jeszce w tym roku
soft zalacze jutro
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Cytat:Tak, pojawi sie taka opcja, może jeszce w tym roku
Dziękuję za odpowiedź, cieszę się, że ta funkcjonalność będzie niebawem.


Co do nowej wersji:
W wersji 1.19b występuje ten sam błąd co poprzednio - to znaczy LK widoczny jest w sieci domowej ale problem z NATami.
Mam dom i firmę spiętą VPN na routerach i w pracy mogę wejść na sieć domową oraz vice versa.
Wchodząc z pracy na adres LK3 (który mam w domu) dostaję monit o hasło, ale nic się nie wyświetla, komunikat "Błąd kodowania zawartości". Ten sam problem z LK3 występuje u znajomego na poprzedniej wersji softu.

Przez to niemożliwe jest np. przekierowanie portów i zdalne zalogowanie się na urządzenie.
W sieci lokalnej natomiast działa panel www bez problemów.

Zdalnie mogę za to wejść bezpośrednio na pliki XML i pobrać wartości, problem jest tylko z panelem do zarządzania.
<t></t>
Odpowiedz
#7
tikky napisał(a):W wersji 1.19b występuje ten sam błąd co poprzednio - to znaczy LK widoczny jest w sieci domowej ale problem z NATami.
w wersji 1.20b nie było nic z tym robione, postaramy sie rozwiązac problem w kolejnej wersji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
tikky napisał(a):Brak mi jednak możliwości wywoływania skryptu HTTP przy danym zdarzeniu / zmianie stanu wejścia cyfrowego.

W tej chwili mogę np. co 5 minut wysyłać na serwer parametry z czujników temp. etc i zapisać je w zdalnej bazie.
Ale jeśli używam np. LK do kontroli otwarcia wyjść (kontaktrony w drzwiach) to przydała by się właśnie możliwość wywołania HTTP w momencie zdarzenia, np. otwarcia drzwi, zadziałania alarmu.
Myślę, że programowo nie jest to ciężkie do zrobienia, gdyż sam mechanizm już jest, a wystarczy go zaaplikować do tablicy Eveny Config.

Czy jest szansa na wdrożenie? Nie / Tak (kiedy?)

Przyłączam się do prośby, też kontroluje drzwi i potrzebowałbym takie zastosowanie albo chociaż możliwość zapisania na LK kiedy stany czujników się zmieniły i wysłanie ich na serwer w przypadku wznowienia połączenia z internetem. Chyba ze mqtt wspiera wysyłanie danych zebranych podczas braku internetu.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Wydaje mi sie ze przestał działać czujniki wilgotności i temperatury. Testowalem 2 i oba sie tak samo zachowują. Pokazuja prawie caly czas 32% wilgotnosci i 0 Temp
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości