Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik ilości węgla ekogroszku w zbiorniku.
#1
Witam, mam zbudowany na LK1 mały sterownik temperatury w łazience z monitoringiem pieca na ekogroszek, chciałbym dołaczyć do tego podgląd ilości samego ekogroszku w zbiorniku macie jakieś propozycje co do samego czujnika?
<t></t>
Odpowiedz
#2
1.nadajniki i odbiorniki optyczne
2.rozwiązanie jak w samochodowych bakach: pływak podłączony do potencjometru
3.jakiś obudowany przełącznik np.krańcowy włączany naciskiem węgla
<t></t>
Odpowiedz
#3
1. ok
2. odpada przy zasypywaniu muszę pamiętac o podniesieniu do góry
3. potrzebuje ciągły analogowy odczyt ilości a nie tylko sygnał że brakuje

co powiecie o tym?
http://botland.com.pl/analogowe-czujniki...-80cm.html
<t></t>
Odpowiedz
#4
Będziesz za każdym razem pamiętał o czyszczeniu tego?

Trochę się pyli.
<t></t>
Odpowiedz
#5
2. Podnosisz klapę która podniesie pływak

Analogowo i dokładnie to się w praktyce nie da :-))) Powstaje ' wir ' większy lub mniejszy w zależności od granulacji.
A nie prościej liczyć czas pracy silnika napędzającego ślimak !???
<t></t>
Odpowiedz
#6
Czas można zliczać tylko jak przy pomocy LK?
Nie zawsze mam nasypany pełny zasobnik nieraz wrzucę tylko 1 worek na szybkiego i wtedy z tym czasem nie wypali...
<t></t>
Odpowiedz
#7
Późno więc pomysł może taki sobie:
równolegle do silnika przekaźnik na 230V, który poprzez swoje styki będzie podawał napięcie na Inp4. Na Inp5 poprzez kalibrację ustawić stałą wartość prądu (taki wirtualny prąd). Odpowiednio ustawiając wartości można uzyskać w Power measure P*t wynik np w zużytych kg węgla zamiast w Wh ;-)
<t></t>
Odpowiedz
#8
kolego adzik to jest też dobry pomysł na zliczenie całego spalonego eko na sezon ale jak wcześniej napisałem zależy mi na alarmie jak będzie mało ekogroszku w zasobniku i wizualej ocenie jego ilości zdalnie z pracy przez strone internetową.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Czujnik ultradźwiękowy na górze zbiornika. Ale musiałbyś dorzucić jakiś mikrokontroler przed LK (np. z wyjściem PWM i podać napięcie na wejście pomiarowe LK).
Przemysłowe czujniki poziomu materiałów sypkich są drogie. Można ew. pokombinować z 2-3 czujnikami nacisku na mikroswitch'ach - zamontowane na 2-3 poziomach zbiornika - do orientacyjnego pomiaru wystarczy.
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam ponownie, troszkę czasu upłyneło ale mam już pierwszą wersje pomiaru poziomu ekogroszku. Co prawda jest w fazie testów ale narazie spisuje sie w miarę dobrze. Czujnik jest analogowy firmy Sharp dostępny w sklepie:https://botland.com.pl/analogowe-czujnik...-80cm.html
W górnej części zbiornika wyciąłem dziure i wkleiłem szybke aby wyeliminować wpływ kurzu z węgla i wydzielające sie kwasy, czujnik podpięty jest do wejścia pomiaru napięcia i zasilany oddzielnym zasilaczem (miałem duże spadki napięcia na przewodach bo mają długość około 5mb).
Poniżej zdjęcia montażu czujnika i wycinek wykresu z Thingspeak.


Załączone pliki
.jpg   IMG_20161112_142847_resized_20161224_082738287.jpg (Rozmiar: 13.59 KB / Pobrań: 2,139)
.jpg   IMG_20161224_082611_resized_20161224_082741021.jpg (Rozmiar: 17.99 KB / Pobrań: 2,140)
.jpg   thingspeak.JPG (Rozmiar: 11.6 KB / Pobrań: 2,108)
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości