Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z podpięciem czujników DS18B20
#1
Witam,
obecnie posiadam dwa LK 2.0 z softem 3.08p dedykowanym pod pvmonitor. W obu spotkałem taki sam problem z podpinaniem czujników temperatury DS18B20: podłączam jeden czujnik lub kilka i nie są one widoczne brak odczytów temperatury, nie pomaga reset, wyłączenie urządzenia itd i nagle po wielu próbach zaskoczyło - sa prawidłowe odczyty - strach ruszyć cokolwiek. W drugim LK objawy takie same podłączam czujnik nic, drugi raz nic itd. w pewnym momencie po wielu próbach zaskoczyło i działa. Tu niestety musiałem zrekonfigurować LK i dołożyć czujniki i od wielu prób nic nie jest w stanie ruszyć wszędzie N/A. chciałem wrócić do układu z jednym czujnikiem aby wyeliminować ew. jakiś wadliwy ale dalej nic.Co może być przyczyną, jak temu zaradzić?.
Dodatkowo mam pytanie o odczyt wejść inp4 - w obu LK nic nie jest do nich podłączone, a cały czas pokazują jakieś "śmieci" czy to normalne?

Pozdrawiam
Paweł
<t></t>
Odpowiedz
#2
odczyt inp4 to normalne.
Co do DSow to jak z odczytem na normalnym sofcie np. 3.12?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
problem z DS-ami sam sie rozwiązał. Z uwagi na wyjazd służbowy przez kilka dni nie dotykałem LK - leżał sobie odłączony. Po powrocie podłączyłem dla testu DS i ruszył od razu, każdy kolejny tez jest rozpoznawany. Softu nie zmieniałem dalej 3.08p

Pozdrawiam
Paweł
<t></t>
Odpowiedz
#4
Witam
Użytkuje Lk soft 3.15 około 2 tygodnie wszystkie potrzebne mi funkcje jak pomiary czujnikiem DHT22, pomiary impulsów itp., ale ciągle mam problem z czujnikami DS18D20 z wykorzystaniem łącz 1-wire.
Czujniki podłączam zgodnie z instrukcją (próbowałem również zamieniać piny :-) oraz podpinać z rezystorem 4K7 i bez ) przetestowałem 6 szt. po czym dokupiłem w innym miejscu kolejne 4 szt. i żadnego LK nie chce wykryć i zaprogramować.
Czasami po restarcie w polu ID widnieje adres ale LK nie chce go zapisać pod żadną z pozycji 1-6.
Może coś pomożecie bo już brakuje mi pomysłów.
Soft zmieniałem, 3.08, 3.13, 3.15 i nie na nic to nie wpłynęło.
Odpowiedz
#5
a gdzie kupowales czujniki?
Testy robiles na jedny,LK czy masz jakas inna sztuke?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
U mnie występuje identyczny problem. Na sofcie 3.08p kontroler nie widzi czujników DS.
Czy ktoś to już rozpracował?
<t></t>
Odpowiedz
#7
Potwierdzam problem z wykrywaniem DSów. Mój LK ma SW 3.22 HW 1.2
Mam 3 DS na ok.3-5m ekranowanych przewodach. Po zaniku zasilania 'zgasł' 1 z 3. Próby podłączenia nawet tylko tego jednego 'zgubionego' i włączanie LK nie przyniosło rezultatu. Aż nagle po kilku próbach zaskoczyło i działa. Tak jakby był jakiś problem z ich wykrywaniem :-(
Dodatkowo problematyczny DS był pierwszym na liście więc po jego zgubieniu LK przesunął pozostałe do góry a na thinkspeak poszły dane do nieodpowiednich kanałów.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Witam,
Hmm troche dziwne z tym gubieniem i znajdowaniem.
od Sw3.13 jest proceduyra przypisywania DS'ów na konkretna pozycje wiec zagubienie dowolnego z nich nie ma wpływy na odczyty pozostałych
czyjnik powinien sie zgłaszać na pozycje w/g nr seryjnego.

Chyba że w pozycjja zostala wykasowana "Jeśli chcemy usunąć przypisanie, odświeżamy Read ID bez czujnika (tak aby pole było puste)
i zapamiętujemy ze zwalnianym numerem pozycji ("Save to")."

Tomek
Odpowiedz
#9
Owszem Chyba racja by była.
GDYBY nie było w dokumentacji napisane :
".... Jeśli chcemy usunąć przypisanie, odświeżamy Read ID bez czujnika (tak aby pole było puste)
i zapamiętujemy ze zwalnianym numerem pozycji ("Save to")."



instrukcja obsługi strona 19.

ale mi sie cos zdaję że zwyczaj czytania dokumentacji pomału zanika
TomekO
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości