Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie pieca CO z PWM
#1
Witam
Przedstawiam zastosowanie mojego LK w sterowaniu CO.
Mniej więcej schemat odzwierciedla mój układ instalacji.
System LK powiadamia na e-mail o temperaturach pieca,bojlera i ewentualnej awarii zasilania
Ale borykam się z problemem w jak płynnie wysterować wentylator żeby obroty PWM były zależne od przyrostu temperatury.
Jeśli coś zapomniałem będę edytował post.

Liczę na wasze podpowiedzi i ewentualne modyfikacje systemu.

Pozdrawiam


Załączone pliki
.png   sterownik pieca LK i PWM.png (Rozmiar: 359.42 KB / Pobrań: 7,467)
<t></t>
Odpowiedz
#2
Zeby plynnie tym sterowac musialbys miec jakis zewnetrzny modul do wysterowania PWMem lankontrolera
<t></t>
Odpowiedz
#3
No tak nie do końca jakby programista pokusił się o dopisanie kodu czyli dołożenie okienka OUT(X) PWM - np. temperatura ,napięcie,czas - i dzielnik PWM to w tym momencie posiadamy potężne narzędzie do sterowania wszystkim co komu potrzeba.

Teraz potrzeba żeby wypowiedział się ktoś mocny w programowaniu i potwierdził czy taki zabieg w LK jest możliwy.
Proszę o mocną argumentacje wypowiedzi bo nie ukrywam taki opis postu wpływa na popularność LK.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Zrobić - można, procek ma na pokładzie co trzeba.
Rzecz jednak nie w tym co dopisać ale co wyciąć. Tak na oko obecna funkcjonalność LK wykorzystuje pamięć prawie w pełni. Czyli coś trzeba wyciąć aby coś dodać. Co?
A na dziś pozostaje logika zewnętrzna: pobieramy dane z czujników do zewnętrznego kompika i po przetworzeniu wysyłamy stosowne rozkazy do generatora PWM w LK.
<t></t>
Odpowiedz
#5
A co ze softem w wersji 2.xx też nie ma możliwości upakowania płynnego sterowania PWM względem odczytu danych X.
Taka zmiana miała by możliwość wypełni wykorzystać nakładkę do LK.
<t></t>
Odpowiedz
#6
O co dokladnie chodzi? O zmiane wypelnienia PWM w zalezności od temperatury lub napiecia z danego czujniak?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Dokładnie o to.
Sprawę zapewne rozwiążą 3 dane: wartość czujnika dla Start/Stop PWM, poziom wypełnienia dla Start PWM, wartość czujnika dla wypełnienia 100% PWM.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości