Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoczynne aktywowanie się wyjść
#1
Witam.
Ja kupiłem LK, aby pobawić się tym trochę i może znajdę dla niego jakąś pracę
Podłączyłem go do swojej sieci i zauważyłem, że pomimo że mam w nim wszystko powyłączane, zegary, wejścia. A co jakieś kilka godzin samoczynnie włączają się wyjścia. I nie ma, jakiego schematu, za każdym razem inna kombinacja wyjść jest aktywna.
Co może być powodem samoczynnego aktywowania się tych wyjść?

I drugie pytanie. Do ilu mA można obciążyć wyjścia tranzystorowe.
<t></t>
Odpowiedz
#2
a czy napewno nic nie jest włączone w "config events" lub watchdogu?

Obciązenie wyjscia to max około 10mA.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Wreszcie znalazłem trochę czasu, aby dokładnie przyjrzeć się problemowi.
Miałem wszystko wyłączone i jak wchodziłem do LK to niektóre wyjścia były włączone.
Wykasowałem z pozycji „Reset time” (kwadracik „Reverse out state” nie był aktywny) wszystkie wpisy i jak na razie samoczynne włączanie ustało.

wilkxt.
Zapomniałbym.
To nie pomyłka z tym 10mA
Zakładając, że zasilamy układ 12V to musimy poszukać jakieś przekaźniki z cewką pobierającą max 150mW a takie są, ale zasilane napięciem 24V
Na fotce z płytką przekaźnikową dedykowaną do LK widać przekaźniki na 5V, A takie przekaźniki pobierają około 30-40mA.
Nie miało to być 100mA.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Piko napisał(a):To nie pomyłka z tym 10mA
Zakładając, że zasilamy układ 12V to musimy poszukać jakieś przekaźniki z cewką pobierającą max 150mW a takie są, ale zasilane napięciem 24V
Na fotce z płytką przekaźnikową dedykowaną do LK widać przekaźniki na 5V, A takie przekaźniki pobierają około 30-40mA.
Nie miało to być 100mA.
Wyjścia z złacza IDC10 to sa wyjscia od mikrokontrolera tam nie ma dodatkowych tranzystorów, dlatego tylko 10mA, tranzystory są na płytce przy przekaźnikach.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości