Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lan kontroler + acs711ex brak odczytu
#1
Witam. Uruchomiłem Lan Kontroler. Napięcie na wejściu INP 2 pokazuje prawidłowo. Niestety brak pomiaru prądu . Na czujniku zasilanie ok 3,4v out ma ok 1,65. Czyli wszystko ok Niestety odczyt INP 4 = 0 ACS ustawione na 2.0 . CZy ktoś ma jakieś pomysły ? Prąd płynie na poziomie 3A
<t></t>
Odpowiedz
#2
No dobra wychodzi na to że soft nie wskazuje -3A. Jak solary ładują akumulatory to wskazania są ok. Ale mam kolejne pytanie Wyjścia out 1-4 to OC, czy pokazuje się tam napięcie zasilania ? Pozdrawiam Andrzej
<t></t>
Odpowiedz
#3
3,5V/20mA.
<t></t>
Odpowiedz
#4
jabbaa napisał(a):No dobra wychodzi na to że soft nie wskazuje -3A. Jak solary ładują akumulatory to wskazania są ok. Ale mam kolejne pytanie Wyjścia out 1-4 to OC, czy pokazuje się tam napięcie zasilania ? Pozdrawiam Andrzej
Nie wiem jaka masz wersje softu ale wczesniejsze pokazywały ujemne prady, pozniej dla ujemnych pradów było zrobione 0.
wyjscia są push-pull i daja około 3,6V/20mA
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Mam wersję 3.13. Którą wrzucić wersję aby mieć ujemne prądy (skąd pobrać). Wyjścia muszę podłączyć do PLC - kupiłem nakładkę bo potrzebuję 12v.
<t></t>
Odpowiedz
#6
soft 3.11 lub 3.12, szukaj na tym forum

tu jest 3.11 http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5804
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Czy nie można by w kolejnej wersji zrobić znacznika dla użytkowników co potrzebują ujemne prądy ? Ten brak funkcji pozostawi mnie do końca na starym firmware
<t></t>
Odpowiedz
#8
Wrzuciłem wersję 3.10 i mam ujemne prądy, za to przy -0.8A mam moc w megawatach. Przy dodatnich prądach jest ok. Firmware 3.11 pociągnięte z forum uwala urządzenie. Wgrywanie kończy się na 8%. Nakładka na lan kontroler fajna, ale musiałem przerobić. Zabiera funkcjonalność pomiaru dużych prądów. Wywaliłem jeden rezystor i wrzuciłem gniazdo do czujnika acs. Spokojnie można było wrzucić 3-pinowy grzebień na pcb i jumpra przełączającego 3A lub ACS.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Po miesięcznym użytkowaniu wiem skąd taka cena tak fajnego urządzenia : sprzęt 400zł+ support 1zł = śerdnia 401/2 =200,50zł. Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#10
jabbaa napisał(a):Firmware 3.11 pociągnięte z forum uwala urządzenie. Wgrywanie kończy się na 8%.

Pisałem w innym wątku że niespakowane pliki na forum są pouwalaneSad
męczyć autora do skutku -niech przynajmniej zrobi porządny dział z downloadem wszystkich dostępnych wersji softu
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości