Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapisywanie danych na lokalnym serwerze
#1
Witam,
mam następujące pytanie,
jak najłatwiej zapisać dane z czujników na lokalnym serwerze do pliku txt?
Jakie wymagania są po stronie serwera.
Domyślam się że można to zrobić http client setings i wtedy po stronie serwera potrzebny jest serwer www i php? Ale nie wiem czy to jest najprostszy sposób.
są jeszcze jakieś inne sposoby?
Może odpytywanie LK/st0.xml?
<t></t>
Odpowiedz
#2
ja sciagam dane do excela z thingspeak poprzez XML
<t></t>
Odpowiedz
#3
Najprościej snmpwalk. Nie potrzebujesz www, serwera, php. Prosty skrypcik w bash'u załatwia sprawę.
Ale jak już masz te wszystkie ww. zabawki to st0.xml podaje hurtem i wtedy to najszybsza droga.
<t></t>
Odpowiedz
#4
levykrak napisał(a):ja sciagam dane do excela z thingspeak poprzez XML
Mam neostradę i codzienną zmianę ip w czasie której przez ok 5min nie mam dostępu do internetu i dlatego chciałbym dane zapisywać w lokalnej sieci.
Albo inaczej Smile jedną prostą metodą chciałbym zapisywać dane lokalnie a drugą wysyłać na przykład na thingspeak.

Mam w domu DS212j z linuxem w ostateczności instalował bym tam serwery www php i mysql. Jeśli prostym bashowym skrypcikiem byłbym w stanie pobrać dane i zapisać je lokalnie to było by najlepsze.
<t></t>
Odpowiedz
#5
Przykładowy skrypcik, który zapisuje w jednej linii pliku tekstowego (oddzielone spacjami):
- aktualną datę,
- aktualny czas,
- wartość liczbową z napięciowego wejścia pomiarowego (bez znaku przecinka),
- stan wejścia binarnego.

#!/bin/bash
fileEvent="/home/x/sterowanie/event_power.txt"
stampdate=`date +%Y%m%d`
stamptime=`date +%k%M%S`
levelLight=`snmpwalk 192.168.0.103 -c public -v 1 iso.3.6.1.4.1.17095.4.3.0 | awk '{ print $4 }' |tr '["]' '[ ]'|sed 's/\.//';`
inpPower=`snmpwalk 192.168.0.103 -c public -v 1 iso.3.6.1.4.1.17095.10.1.0 | awk '{ print $4 }';`
echo "$stampdate $stamptime $levelLight $inpPower" >>$fileEvent

Linijki zostały wyjęte z mojego skryptu działającego pod miętusem.
<t></t>
Odpowiedz
#6
dzięki wielkie Smile
o takie coś mi chodziło, jak zrobię swój skrypcik do pomiaru liczników elektrycznych to się podzielę.
Ale to za parę miesięcy jak odpalę instalację PV
<t></t>
Odpowiedz
#7
Ja napisałem website (php, js, mysql) dane fruwają w obie strony. Korzystam tylko z danych xml do pobierania na żywo. Do wysyłania korzystam z $_GET I $_POST.
Na you tube wrzucę filmik z obsługi LK2 poprzez wlasny serwer www. postawiony na XAMPPie. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest Lan Server 2.0 Marcina. Nalezy poszukac na forum. Server Marcina jest wgrywany do środowiska OpenWRT BEZPOŚREDNIO DO ROUTERA. Taki router może pracować non stop.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Witam, czekam na filmik Smile
A czy Lan Server 2.0 jest może być dostępny na inne platformy? Ja mam te DS212 czyli linuxa który też chodzi non stop.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości