Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
liczniki
#1
Witam
W wersji softu 3.08p widać dwa liczniki czy jest możliwość dodania do tabelki wszystkich liczników ? Nie koniecznie z liczeniem mocy choć było by miło. Czy praca momostabilna (w events) mogła by wyglądać tak że pierwszy impuls załącza wybrane wyjście a następne podtrzymują ten stan o czas podany w tabelce a przy 0 pierwszy włącza a 2 wyłącza ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
narazie nie są planowane żadne zmiany
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Mam jeszcze pytanie standardowo przycisk monostabilny jest włączony w czasie naciśnięcia (lub gdy jest to przerzutnik monostabilny to może przedłużać impuls o zadaną wartość ) a bistabilny ma dwa stabilne położenia (lub pierwszy impuls włącza a drugi wyłącza ) mógłbym prosić o opis działania przełączników w events dla wejść cyfrowych bo mi coś nie działa mam soft 3.08p ze strony pvmonitor nie działa też prawidłowo pomiar prądu (pokazuje wartość ujemne)
<t></t>
Odpowiedz
#4
na 15 stronie instrukcji jest opis http://tinycontrol.pl/pliki/instrukcja_v...002_PL.pdf

A pomiar prądy przy pomocy jakiego czujnika?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Czujnik to przetwornik ACS712t do 30a ( bardzo tanie na znanym portalu aukcyjnym ) mam zamiar go zmienić na wasz acs709 do 75a nie pomaga przełożenie z + do obciążenia czy z - do obciążenia wynik jest zawsze ujemny a więcej osób może się na ten czujnik skusić ze względu na cenę, co do instrukcji to ja jestem starszym człowiekiem i nie znalazłem opisu trybu monostabilnego, na zasadzie analogi byłem zachwycony tym że tryb monostabilny będzie pracował w trybie przedłużania impulsów co daje przy ich znanej ilość w czasie możliwość włączania lub wyłączania wyjścia przy zadanej mocy, ilość przepływającej wody mam prymitywny impulsowy czujnik przepływu, była by możliwość przy ustawieniu czasu podtrzymania (każdy przychodzący impuls wydłuża ten czas o zadaną wartość) minimalnego przepływu i alarm przy spadku , to samo dotyczyło by na przykład mocy zliczanej przez licznik energij a przy możliwość ustawienia w tabelce events różnych progów dla jednego wejścia cyfrowego był by to niesłychany bajer bo mieli byśmy progi dla w moim przypadku prędkość płynącej wody w obwodzie czy też przy pomaże mocy za pomocą licznika przyłączanie lub wyłączanie obciążeń
<t></t>
Odpowiedz
#6
co do ACS712 to on jest zasilany z 5V i lepiej nie podłaczac go do LK bo max naiecie na we analogowym to 3,6V.
Co do wejsc cyfrowych w talicy zdarzeń:
Przy pracy monostabilnej - stan niski lub wysoki (zalezy czy ustawiona negacja) załacza zaznaczone wyjscie, a stan odwrotny je wyłacza i nic wiecej sie nie dzieje.
Przy pracy bistabilnej (zaznaczony checkbox B)- pierwszy impuls na wejsciu powoduje załacznie wyjscia, drugi impuls powoduje wyłaczenie wyjscia, dla wartosci czasu 0, jak wartosc inna od zera to po załczaniu wyjscia impulsem nastpi jego samoczynne wyłaczenie po ustawionym czasie. Tak to działa, ie było to przewidziane do typowego zliczania impulsów.

W wersji softu z literka "p", są dodatkowe wejscia do zliczania impulsów, ale nie ma ich w tablicy zdarzeń.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Witam
Czy jest w planach rozwianie softu z literką "P" licznikowego ? Jak tak to czy będą w nim widoczne 4+1 wejścia licznikowe oraz czy można by pracę momostabilną poprawić do klasycznej (przekaźnik włączany na czas impulsu) wraz z przedłużaniem impulsu co pozwoliło by na stworzenie pseudo waturoutera za ułamek ceny tego urządzenia, czy w wersji 3.08p jest możliwość podłączenia LA100-P do inp4 bo czujnik ten może pracować bez problemów z dużymi prądami
<t></t>
Odpowiedz
#8
tak, wersja p bedzie jeszce rozwijana, być moze powyzsze propozycje tez sie znajda
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości