Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędne odczyty z INP4 i INP5
#1
Witam
Posiadam LK V2.0 SW 3.10. Problem dotyczy błędnych odczytow z wejść INP4 oraz INP5. Nawet jeżeli nic nie jest podlaczone do w/w wejść to są jakieś wskazania. Mozna je skalibrowac tak aby wyswietlana byla wartość "0" ale gdy podlaczę źądany sygnał to odczyt się nie zmienia. Wyglada to tak jakby wejscia nie czytaly sygnału. Co może być tego przyczyną?
Prosze o pomoc.
<t></t>
Odpowiedz
#2
witam
Żeby nic sie nie wyswietlało w pomoatzr pradu wystarczy w okienku ACS (gdzie wybieramy typ czujnika wpisac 0).
A jak Pan cos mierzy to wpisujemy w ACS odpowiednia liczbę w zaleznosi jaki czujnik jest podlaczony.
Czym i jak Pan mierzy prad? Jakis schemat?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam
W tej chwili nic nie jest podłączone do wejscia INP4 (pomiar prądu), może dla tego takie wskazania. Posiadam czujnik ACS711ex do pomiaru prądu 30A ktory podlacze i sprawdzę czy pomiar bedzie OK (oczywiscie przy odpowiednim ustawieniu ACS).
Natomiast jesli chodzi o pomiar napięcia to do wejscia INP5 mam podlaczony dzielnik na napiecie pomiarowe 44V, co daje mnoznik 12,2. Przy pojawiajacym się napieciu rzędu kilku V razy mnoznik 12,2 daje odczyt kilkudziesięciu V bez żadnego sygnalu podawanego na wejscie dzielnika.
Pozdrawiam Czesław
<t></t>
Odpowiedz
#4
pomierz jakie jest faktycznie napiecie na INP5
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Na INP5 napięcie wynosi ok 3.5V, obojętnie LK jest podłączony do sieci czy nie.
<t></t>
Odpowiedz
#6
zewrzyj inp5 do gnd i zobacz jak sie wyswietlany wynik zmieni
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Po zwarciu w tym momencie pokazuje "0" ale po podłączeniu sygnału ( oczywiście po uprzednim rozwarciu ) dalej nic nie mierzy.
Ponadto wejście INP4 po podłączeniu czujnika ACS711ex pokazuje również błędny pomiar -36,65A ponieważ w tym momencie powinien pokazywać prąd rzędu 1A.
Również zauważyłem , na co wcześnie nie zwracałem uwagę napięcie pokazywane w panelu kontrolnym wynosi 0,2V a powinno pokazywać napięcie 16V z zasilacza oraz temp płytki która jest nie zmienna i pokazuje -20,5 oC. Również wejście INP3 służące do podłączenia PT1000 pokazuje -27,6 oC pomimo braku czujnika
Obawiam się że bez wysyłki do Was się nie obejdzie- chyba , że coś jeszcze można zdziałać? Pozostałe czujniki temperatury i wilgotności działają OK W załączeniu print screen panelu sterowania.
Pozdrawiam
Czesław


Załączone pliki
.pdf   Dok1.pdf (Rozmiar: 255.89 KB / Pobrań: 913)
<t></t>
Odpowiedz
#8
ewidentie jkis problem sprzetowy, wyslka do serwisu pozostaje
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Jutro wysyłam LK do serwisu Sad
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zaangażowanie
Czesław
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam,
Koniecznie dobrze opisz usterkę.
na pewno nam Pomoże w diagnozie i kontroli następnych sztuk.
TomekO
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości