Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Restart/reboot pomputera PC
#1
Witam, chciałem się dowiedzieć czy ten restarter LAN nada się do zrobienia czegoś takiego jak:
- mam pewien komputer, który dość często się zawiesza, a mam utrudniony dostęp do pomieszczenia gdzie stoi, potrzebuje do zrebootować lub zrestartować lub odciąć napięcie
czyli do wyboru:
- podpiąć sie do pinów od "reset" na płycie głownej i dawać sygnał resetu.
- odcinać zasilanie na zasilaczu 230V na około 15s, i po podaniu zasilania z powrotem płyta automatycznie się włącza.

czy jest to do wykonania przy pomocy tego restartera?

i drugie pytanie, czy da się zrobić aby ten restarter obsługiwał połączenie pppoe?
czy też ma klienta dhcp, aby podłączyć go do routera i na routerze przekierować port 80 aby zdalnie z intrnetu sie zalogowac na restarter i zrobic reset?
<t></t>
Odpowiedz
#2
_Sheriff_ napisał(a):Witam, chciałem się dowiedzieć czy ten restarter LAN nada się do zrobienia czegoś takiego jak:
- mam pewien komputer, który dość często się zawiesza, a mam utrudniony dostęp do pomieszczenia gdzie stoi, potrzebuje do zrebootować lub zrestartować lub odciąć napięcie
czyli do wyboru:
- podpiąć sie do pinów od "reset" na płycie głownej i dawać sygnał resetu.
- odcinać zasilanie na zasilaczu 230V na około 15s, i po podaniu zasilania z powrotem płyta automatycznie się włącza.

czy jest to do wykonania przy pomocy tego restartera?
tak, jak najbardziej
_Sheriff_ napisał(a):i drugie pytanie, czy da się zrobić aby ten restarter obsługiwał połączenie pppoe?
czy też ma klienta dhcp, aby podłączyć go do routera i na routerze przekierować port 80 aby zdalnie z intrnetu sie zalogowac na restarter i zrobic reset?
pppoe nie obsługuje, klienta dhcp posiada
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
A jest w planach wprowadzenie pppoe?
<t></t>
Odpowiedz
#4
Dodałbym tylko, że jeśli komp zawiesza się tak, że nie odpowiada na ping, to można restarter skonfigurować tak, by sam zrestarował zawieszony komputer (bez konieczności logowania się na restarter i wykonywania restartu ręcznie) - i to jest "piękne" w restarterze :-)
<t></t>
Odpowiedz
#5
Pytanie, czy jest mozliwość podłączenia do niego kilku komputerów?
<t></t>
Odpowiedz
#6
mozna podpią dodatkowa plytke z 4 przekaźnikami i sumie bedzie 5, czyli można 5 komputerów pod jeden resarter podpiąc
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
_Sheriff_ napisał(a):A jest w planach wprowadzenie pppoe?
w chwili obecnej nie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
wilkxt napisał(a):mozna podpią dodatkowa plytke z 4 przekaźnikami i sumie bedzie 5, czyli można 5 komputerów pod jeden resarter podpiąc
Czyli oddzielnie mogę sterować opcją ON/OFF na 5 rożnych wyjściach?
Ile taka płytka kosztuje?
<t></t>
Odpowiedz
#9
_Sheriff_ napisał(a):
wilkxt napisał(a):mozna podpią dodatkowa plytke z 4 przekaźnikami i sumie bedzie 5, czyli można 5 komputerów pod jeden resarter podpiąc
Czyli oddzielnie mogę sterować opcją ON/OFF na 5 rożnych wyjściach?
Ile taka płytka kosztuje?

Tak, jest 5 róznych wyjść
płytka kosztuje około 50zł
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Czyli reasumując
Kupuje Lan restarter + płytka i otrzymuje:
- urządzenie z 5 wyjściami, gdzie każdym oddzielnie mogę sterować w dowolny sposób funkcją ON/OFF tak?
- urządzenie ma możliwość pingowania adresów ip i w rasie timeout zrobi określony przeze mnie sposób ON/OFF tak?
- urządzenie posiada zdolny dostęp przez panel www na porcie 80 tak?
- czy ten port do zarządzania można zmienić na inny?
- czy zdarzyły sie sytuacje zawieszenia się restartera?
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości