Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Częsty Error Connection po połączeniu do LK - porada
#1
Ostatnio coraz więcej zgłaszanych jest przypadków zerwania połączenia przez LK z przeglądarką (Connection Error), przy czym pingi chodzą. Ostatnio i mnie dopadł taki przypadek, opiszę go w skrócie.
Na biurku mam włączonych kilka LK w różnych wersjach. Ze swojego MACa często do nich zaglądam, czasami z innego komputera z linuxem lub Windowsa 7 (laptop). Niedawno po włączeniu przeglądarki na laptopie (Opera lub Chrome) po kilkudziesięciu sekundach pojawia sie rzeczony Connecion Error i to nie tylko z Windowsa, ale także z MACa. W zasadzie ze wszystkich LK, niezależnie od wersji. Z Windowsa strony z internetu się otwierają, ale dość wolno. Sprawdziłem Manager urządzeń - jakiś wirtualny interfejs sieciowy - wywaliłem. Skanowanie przeglądarek (programem AdwCleaner) znalazło Framed Display i jeszcze jakieś inne śmieci. Po usunięciu tego problem całkowicie zniknął, niestety wcześniej nie ustawiłem jakiegoś skanera ruchu sieciowego aby podejrzeć co się działo. Podejrzewam jednak, że przeglądarka (i ten interfejs wirtualny) skanowała co się dało w sieci lokalnej, a 10Mb port LK był tym na tyle zablokowany, że nie był wstanie wysłać przeglądarce AJAX-owych danych i stąd error. Może mój opis nie jest zbyt profesjonalny od strony sieciowej, jednak jestem przekonany, że większość problemów z Connection Error bierze się z jednej strony ze słabego 10Mb portu LK, a z drugiej strony dużej liczby pakietów broadcastowych lub innych w sieci publicznej lub w lokalnej z komputerem zarażonym różnej maści wirusami i innymi śmieciami.
Tak więc w pracy z LK ( i nie tylko) dbajmy, aby system i przeglądarka były czyste i nie generowały niepotrzebnego ruchu w sieci lokalnej.
Proszę wszystkich, którzy zetkneli się z problemem i mogą jeszcze coś dodać o posty.

EN
There is reported problems of broken connection by web browser with Lan Controller (Connection Error) much more frequently last time. In this case you can ping controller normally. I had similar problem with few different Lan Controllers on my desk few days ago. They was accessible from my MAC or linux computer, but if only I run web browser (Opera, Chrome, doesn't matter) on my windows laptop and connect to controller problems start happen. After half minute I had Error Connection from Lan Controler. Other sites opened, but slowly. Additionaly from other operating systems also was problem to open this Lan Controler's sites.
First I founded and removed strange virtual network card in Hardware, next I cleaned my windows (I founded Framed Display and more - antywirus system was all time active). Now all is OK, but I'm not sure what is main reason - probably something generate so high traffic (scan local network) that 10Mb ethernet interface in Lan Controller was jammed.
So in similar behaviours please check your computers, if they don't generate not signed network traffic. If somebody can add some notes about this problem please add next post on this thread.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości