Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd ERROR: Connection to board was lost.
#1
Witam po raz pierwszy na tym forum.
Z góry przepraszam za ewentualne niezamierzone błędy związane z panującymi tu zasadami

Posiadam LK v.1.2 z wersją softu SW:2.59.
Od dłuższego czasu mam problemy z uporczywie pojawiającym się komunikatem "ERROR: Connection to board was lost".
Analiza postów na forum wskazuje na problemy z połączeniem internetowym. Jednak w tym przypadku wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż problem dotyczy nie tylko połączeń zewnętrznych ale również tych w sieci LAN. Kontroler pracuje jakiś czas poprawnie, po chwili nie reaguje na komendy (gubi odbiór poleceń albo reaguje na nie z dużym opóźnieniem).
Na stronie głównej w takiej sytuacji pojawia się wspomniany komunikat ERROR: Connection to board was lost.
Oczywiście próby resetowania do ustawień fabrycznych, wymiany softu itp. były przeprowadzone. Ten sam problem występuje na wersji v3.22HW1_2.

Zauważyłem, że problem narasta w momencie kiedy LK znajduje się za routerem. Przy podłaczeniu bezpośrednio do komputera połaczenie zawiesza się rzadziej, tym niemniej i tutaj pojawia się komunikat Command failed. Connection Lost.

Możliwe, że temat był gdzieś wcześniej omawiany (mnie nie udało się dotrzeć do takiego postu).
Czy takie zachowanie LK świadczy o jego niesprawności. Bardzo proszę o pomoc.
Zasygnalizowany problem uniemożliwia mi zastosowanie urządzenia w moim projekcie.

Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedz
#2
Zamieściłem osobny wątek poświęcony temu zagadnieniu
http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5759
Do sprawdzenia czy to faktycznie jest to problem samego LK, proszę wydać polecenie ping do niego. Jeśli odpowiada (nawet z przerwami), a na stronie jest Connection Error to problem wynika raczej z problemu opisanego w powyższym wątku.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości