Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana numerów wejść INP6 i INP7 ?
#1
Witam,

Wczoraj odpaliłem pierwszą moją wersję LK 2.0 SW 3.0 . Korzystam z przesyłania wartości na thingspeak.com, i tu nastąpiła niespodzianka - do tej pory mam kilka LK 1.2. Wejścia inp6 i inp7 miały kolejno numery 17 i 18. Po odpaleniu LK 2.0 okazuje się, że numer 17 to w rzeczywistości inp5 a kolejno 18 ,19 to inp6 i inp7. Czy tak ma być i będzie? Czy w nowszych wersjach oprogramowania jest to poprawione?
Jeszcze kwestia upgradów - robiłem już je kilka razy i z tego co pamiętam, jest wymagane naciśnięcie przycisku reset. Jest to bardzo niewygodne. Na terenie mojej firmy mam zainstalowanych około 8 LK, i chodzenie do każdej szafki, mieszanie w okablowaniu jest naprawdę uciążliwą sprawą. W efekcie często rezygnuję z aktualizacji oprogramowania. Czy pracujecie nad tym tematem, lub jest jakaś wygodniejsza procedura zdalnej aktualizacji?

Pozdrawiam,

Andrzej
Odpowiedz
#2
ja do upgradu uzylem zwyklego klienta tftp i lantoola do resetu zdalnego

1) sciagasz nowy flash
2) zalaczasz tftp`a i wpisujesz nr IP i ponawianie wysylu np na 5
3) odpalasz lantoola i robisz zdalny reboot
4) koniec

u mnie pomimo tego ze nie mialem odpowiedzi ping od lankontrolera po nie udanej aktualizacji softu lantoolem udalo sie w taki sposob to zrobic
<t></t>
Odpowiedz
#3
ad.3) ...ewentualnie robisz reboot z samego LanKontrolera w zakładce Network Configuration --> "Save Config and Reboot".

pozdrawiam
<t>Pozdrawiam</t>
Odpowiedz
#4
szefik napisał(a):Witam,

Wczoraj odpaliłem pierwszą moją wersję LK 2.0 SW 3.0 . Korzystam z przesyłania wartości na thingspeak.com, i tu nastąpiła niespodzianka - do tej pory mam kilka LK 1.2. Wejścia inp6 i inp7 miały kolejno numery 17 i 18. Po odpaleniu LK 2.0 okazuje się, że numer 17 to w rzeczywistości inp5 a kolejno 18 ,19 to inp6 i inp7. Czy tak ma być i będzie? Czy w nowszych wersjach oprogramowania jest to poprawione?

Andrzej

W LK2 jest troche inna numeracja (patrz instrukcja http://tinycontrol.ats.pl/media/katalog/...2-pl-2.pdf) i taka juz pozostanie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Panowie,
dziękuję wszystkim za pomoc
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości