Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK v2 soft 3.06 sterowanie przekaźnikami z IDC10-1
#1
Witam.

Czy da się ustawić tak lankontorolera v2, żeby sterował przekaźnikami w tradycyjny sposób:
jest napięcie = przekaźnik załączony
brak napięcia = przekaźnik wyłączony.

Na pewno nie da się tego zrobić z pozycji www. W takim przypadku po załączeniu wszystkie przekaźniki generując krótki impuls, zmienia się również funkcjonalność czasowego resetu wyjść.
Mam optoizolowane przekaźniki, które działają w tradycyjny sposób, tymczasem LK2 odwrotnie. Szkoda że nie ma o tym wzmianki w specyfikacji sprzętu czy instrukcji, na pewno w czasie kompletowania zestawu zastanawiałbym się nad wyborem kontrolera lub modyfikacji osprzętu. Teraz bardziej opłaca mi się wymienić LK2 niż przekaźniki, chyba że można to zmodyfikować...
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tomaj napisał(a):Czy da się ustawić tak lankontorolera v2, żeby sterował przekaźnikami w tradycyjny sposób:
jest napięcie = przekaźnik załączony
brak napięcia = przekaźnik wyłączony.
Na pewno nie da się tego zrobić z pozycji www. W takim przypadku po załączeniu wszystkie przekaźniki generując krótki impuls, zmienia się również funkcjonalność czasowego resetu wyjść..
Mam optoizolowane przekaźniki, które działają w tradycyjny sposób, tymczasem LK2 odwrotnie. Szkoda że nie ma o tym wzmianki w specyfikacji sprzętu czy instrukcji, na pewno w czasie kompletowania zestawu zastanawiałbym się nad wyborem kontrolera lub modyfikacji osprzętu. Teraz bardziej opłaca mi się wymienić LK2 niż przekaźniki, chyba że można to zmodyfikować...
Post jest mało dokladny, ale zakladam że chodzi o dodatkowe wyjscia przekaźnikowe na złączu IDC10. Faktycznie są one zrobione do sterowania tranzystorami pnp, bo tak jest prosciej żeby stany nieustalone przy wlączeniu Lan Kontrolera nie trzepały niepotrzbnie przekaźnikami. Są gotowe plytki przekaźników które są dostowane do tego wyjscia. Co opisu, faktycznie nie zakladalismy że ktos będzie sam cis tam podpinał, ale temat byl juz poruszany i nawet na forum jest dokładnie rozrysowany schemat zrealizowanego sterowania.
Zgodnie z Pana sugestami i w kolejnej wersji instrukcji napiszemi o tym dla większej jasnosci. Natomiast do prostszego sterowania rożnego rodzajami zewnetrznych przkaźnikow, zwalszca SSR, przygotowujemy do LK2 doczepianą plytke z tranzystorami MOSFET o obciązalnosic 1A dające na wyjsicu po załączeniu wyjscia napięcie zasilania.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości