Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK v2 soft 3.06 sterowanie przekaźnikami z IDC10-1
#1
Witam Wszystkich.
LKv2 ma u mnie sterować 4-ma modułami przekaźnikowymi optoizolowanymi, działają one w tradycyjny sposób:
napięcie sterujące (masa i plus) = włączony
brak napięcia sterującego = wyłączony
Ewentualnie chciałem sterować przekaźnikami SSR, ale one również działają identycznie, napięcie sterujące = włączony.
Kupują LK sugerowałem się lakonicznymi informacjami technicznymi, a raczej handlowymi i równie dziwną instrukcją, tutaj się zawiodłem ale cała reszta spełnia oczekiwaną funkcjonalność. Szkoda że zamiast PWM nie ma kolejnych wyjść sterujacych... Smile

Odpada zmiana stanu wyjść przy starcie bo powodują one krótkotrwałe uruchomienie wyjść, a po wyłączeniu zasilania przekaźniki wracają na swoją normalną, zwartą pozycję.

Da się rozwiązać ten problem ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
załaczenie wy w LK powoduje wytserowanie na wyjsciu stanu niskiego, wiec jeśli chcesz załączac swoje optoizolowane przekaxniki, to podłacz ich wejscia zasilające do +3,6 a wyjscia Lk do masy tych przekaxników i wtedy będzie to działać.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Mam jeszcze takie pytanie czy w LKv2 na OUT jest w przypadku załączenia stan niski (0V) a w przypadku nieaktywnym czy jest +3,6V czy stan nieustalony?
Tak sobie głośno myślę, aby podłączyć przekaźnik do OUT oraz do zasilania np +12V - ma szansę to działać?
<t></t>
Odpowiedz
#4
Mam jeszcze takie pytanie czy w LKv2 na OUT jest w przypadku załączenia stan niski (0V) a w przypadku nieaktywnym czy jest +3,6V czy stan nieustalony?
Tak sobie głośno myślę, aby podłączyć przekaźnik do OUT oraz do zasilania np +12V - ma szansę to działać?
Wydaje mi się, że na IDC10-1 na 9 pinie jest napięcie zasilające (u mnie +12V)
<t></t>
Odpowiedz
#5
iwi napisał(a):Mam jeszcze takie pytanie czy w LKv2 na OUT jest w przypadku załączenia stan niski (0V) a w przypadku nieaktywnym czy jest +3,6V czy stan nieustalony?
jest 3,6V, więc 12V do zasilania nie podepniesz bo bedzie załaczony cały czas
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Witam.

Coś jest nie tak z tymi wyjściami. w chwili nieaktywnej jest +3,6V i to się zgadza, ale w chwili aktywnej niby jest zero, ale jak podłączam przekaźnik pomiędzy +3,6V a to wyjście to pojawia się tam napięcie +2,7V (różnica potencjałów tylko 0,9V - co jest za małe do załączenia przekaźnika)
Natomiast jak podłączę przekaźnik z jednej strony do 0V a z drugie do wyjścia które jest nieaktywne to wtedy działa ale odwrotnie

W instrukcji http://tinycontrol.pl/media/katalog/kont...2-pl-2.pdf

jest coś takiego:

.png   2014-12-12 09_24_16-instrukcja-v-300-lan-controller-v20-lankont-002-pl-2.pdf (ZABEZPIECZONE) - Adobe.png (Rozmiar: 30.03 KB / Pobrań: 5,059)

Co to za wyjście tranzystorowe?

i błąd w nastęnym punkcie - chyba chodzi o wyjścia właśnie z IDC10-1

no i przydałoby się to napisać w instrukcji - co się dzieje na tych wyjściach IDC10-1
<t></t>
Odpowiedz
#7
iwi napisał(a):Witam.

Coś jest nie tak z tymi wyjściami. w chwili nieaktywnej jest +3,6V i to się zgadza, ale w chwili aktywnej niby jest zero, ale jak podłączam przekaźnik pomiędzy +3,6V a to wyjście to pojawia się tam napięcie +2,7V (różnica potencjałów tylko 0,9V - co jest za małe do załączenia przekaźnika)
Natomiast jak podłączę przekaźnik z jednej strony do 0V a z drugie do wyjścia które jest nieaktywne to wtedy działa ale odwrotnie
Bo do tych wyjsc nie mozna pozposrednio podpiac przekaźnika (za duze obciazenie proadowe), musisz dac dodatkowy tranyzstor, tak jak na płytce z przekaxnikami
iwi napisał(a):Co to za wyjście tranzystorowe?
Wyjscie do którego mozesz podpiac bezpośrednio przekaźnik bo ma obciązalnośc do 1A, jest ono wyprowadzone na łaczówce. To wyjście daje takie samo napiecie jakie jest podpiete do zasilania LK. Jak zasilisz LK 12V to mozesz pod to wyjscie podpiac przekaxnik 12V.
iwi napisał(a):i błąd w nastęnym punkcie - chyba chodzi o wyjścia właśnie z IDC10-1
tak chodzi o wyjscia jest blad
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości