Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LanKontroler + LE-01 = pomar pradu AC - czy to możliwe?
#1
Witam.
Czy istnieje możliwość "pożenieni" wskaźniki zużycia energii elektrycznej LE-01 i lan kontrolera do zliczania zużytej energii?

Pozdrawiam klipers
<t></t>
Odpowiedz
#2
rozumiem, że chodzi o podpięcie do wyjścia impulsowego tego licznika?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
wilkxt napisał(a):rozumiem, że chodzi o podpięcie do wyjścia impulsowego tego licznika?

Dokładnie tak !

Myślałem czy można by zrobić coś podobnego przy pomocy lan kontrolera:
http://www.edom-plc.pl/index.php?option=...54&lang=pl

Lan kontroler odczytywał by wartości z tego licznika, a następnie mój linux pobierał by i obrabiał te dane z lan kontrolera - do tego przydało by się CLI o co zahaczyłem w innym wątku.

A tak poza tym ostatnio dużo czytam o domach inteligentnych - tak na przyszłość Smile no i widzę tu drogę, w którą by mógł podążyć rozwój waszego produktu. Znaleźliście nisze i brawo wam za to, bo daliście coś więcej niż tylko kontroler routerów czy AP. Sterowanie CO czy zraszaczem trawników to już napawa na dom inteligentny. Sterowniki PCL są bardzo drogie, a i zainteresowanie nimi coraz większe.

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#4
trochę zmian w sofcie i można zrobić takie podłaczenie. A propo CLI czy nie wygodniej pobierać dane przez protokół SNMP?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
A czy przy pomocy SNMP mogę wliczać i wytłaczać przekaźniki ?
<t></t>
Odpowiedz
#6
tak, można sterować przekaźnikami
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Jakiego oprogramowania Pan używa do sterowania i zebrania logów przez snmp - windows czy linux ?
<t></t>
Odpowiedz
#8
robiłem testy głownie pod windows np. PRTG Network Monitor (wersja darmowa głownie do zbierania danych i wykresów) , iReasoning MIB browser (nim można odczytywac i ustawiać wyjscia), The Dude (chociaż on z przerwami pobiera dane) , ogólnie narzędzi jest bardzo dużo. Najlepiej do takiego programu załadowac plik MIB (na koncu insrukcji LK) bo wtedy mamy przypisane OIDy do konkretnych nazw (OUT0,INP1,itp.) i latwo się tym operauje. Pod linuxa jest snmpwalk.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Eloo
Też bym był zainteresowany systemem liczenia energii z licznika według impulsów. Mam licznik 3-fazowy i ma impulsy na każda fazę oraz jeden zbiorczy na 1kW a dodatkowe wyjścia bym użył do sterowania rozdzielnią. Mam już jeden moduł a planuje zakup kolejnych bo to fajne uniwersalne urządzenie do sterowania i monitorowania.
<t></t>
Odpowiedz
#10
wyjdzie jakas wersja softu , która bedzie zliczac impulsy z licznika, na pocżatku z jednego wejścia, pożniej może z 3 dla 3-fazowych liczników. Móglbyś podać jaki masz licznik energii?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości