Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DS18B20 + DHT22 = brak pomiarów
#1
Witam serdecznie,

Mam problem z równoczesnym odczytem wartości z czujnika DS18B20 oraz DHT22. W momencie gdy oba czujniki są wpięte do LK HW1.2 soft 3.22 brak jest odczytu z obydwu czujników. Gdy podłączony jest tylko jeden np DS18B20 pomiar z niego jest, gdy podłączony jest tylko DHT22 również mam z niego pomiar temp. i wilgotności.

Teraz pytanie, czy oba te czujniki mogą działać po 1-Wire?

Efekt jaki chce uzyskać to odczyt 1 punkt temperatura i wilgotność, wystarczył by sam DHT22 lecz nie ma go w Events config i nie jestem w stanie załączyć przekaźnika w zadanych warunkach stąd dołożony DS18B20...

Z góry dziękuje za pomoc.
Pzdr.
Marek
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tak, czujniki moga pracowac razem, DTH22 jest podpinany do innych wejsc niż DS18B20. Jak jest podpiety DS18B20 i jest odczyt to w momencie podpiecia DTH22 co jest wskazywane na DS18B20?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Gdy działa tylko DS18B20 i podepnę DTH22 to wszystkie pomiary wskazują "0", po odłączeniu pomiar powraca.
<t></t>
Odpowiedz
#4
trochę odświeżę temat...

Problem ze znikającymi pomiarami został rozwiązany poprzez zastosowanie osobnego kabla dla czujników DS18B20 oraz dla DTH22. Kabel jaki używam to skrętka komputerowa cat5e firmy Molex.

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego gdy używałem jednego kabla typu skrętka, pomimo, że użyłem osobnych żył odczyty znikały po podłaczeniu DTH22 oraz DS18B20? Jedyne co zmieniłem to dodałem drugi kabel i pomiary działają prawidłowo.

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości