Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK v2.0 - problem z wysyłaniem danych na thingspeak
#1
Witam.
LK wersja HW:2.0 SW:3.03.
Rozpracowuję możliwości świeżo nabytego LK2 i napotkałem na problem z wysyłaniem danych na serwer thingspeak (nic nie wyświetla w "channels"). Chcę wysłać cokolwiek, próbowałem ze zmienną np: #16 jak i stałą np: 32.5 , nic nie pokazuje w "channels".
Może coś przeoczyłem?

Konfiguracja internetu:
- Internet na Blueconnect z T-mobile
- "test e-mal send" działa błyskawicznie na porcie 587
- zdalny podgląd do komputera w sieci z LK przez TeamViewer na porcie 80 też działa
- na routerze na tym ip LK jest ustawiona opcja DMZ (bez firewalla)

Ustawienia w LK HTTP client settings:
- Server adress: api.thingspeak.com Port:80 time: 10
- Remote url: GET /update?key=V1AJ11SVNWQ67E4W&field1=32.5
- Auto send - true
(LK zapisywany i resetowany wielokrotnie, sprawdzone spacje i błędy składni)

Ustawienie na thingspeak:
- utworzone konto
- utworzony kanał z aktywnym polem "field1"
- api key biorę z "Write Api key" wygenerowanym w tym kanale (generowałem ponownie, bez zmiany)
- coś jeszcze potrzeba by generować wykres na tym serwerze?

Jak stwierdzić czy błąd leży po stronie LK czy thingspeak ?
Jak sprawdzić czy LK cokolwiek wysyła?
<t>pzdr<br/>
Artur</t>
Odpowiedz
#2
ustawienia wygladaja dobrze, rozumiem ze brame i DNS jest poprawniew skonfigurowany, jak byś podpial LK do komputera, który by robił za router to wiresharkiem mozesz sprawdzic czy wysyla pakiety
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Żeby wykluczyć ew.problem z thingspeak w międzyczasie zrobiłem na swoim serwerze skrypt php do przesyłania danych komendą GET, zapisując dane do pliku demo_lk.txt.
Co trzeba wpisać w LK w ustawieniach HTTP client, żeby wydać polecenie jak w przeglądarce np: http://wart.pl/lk/dwa.php?field1=36.6 ?

Po pozytywnych testach z ręcznym wysyłaniem danych na thingspeak i na mój serwer (z poziomu przeglądarki) skłaniam się do opinii, że dane nie wychodzą z LK. Niestety zdalnie łączę się do mojego systemu i nie mam (na razie) możliwości przepuszczenia pakietów z LK przez wiresharka Sad
Będę musiał parę dni poczekać.
<t>pzdr<br/>
Artur</t>
Odpowiedz
#4
aruro napisał(a):Żeby wykluczyć ew.problem z thingspeak w międzyczasie zrobiłem na swoim serwerze skrypt php do przesyłania danych komendą GET, zapisując dane do pliku demo_lk.txt.
Co trzeba wpisać w LK w ustawieniach HTTP client, żeby wydać polecenie jak w przeglądarce np: http://wart.pl/lk/dwa.php?field1=36.6
serwer wart.pl
url GET /lk/dwa.php?field1=36.6

lub

serwer wart.pl/lk
url GET /dwa.php?field1=36.6
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Dzięki. Tak właśnie próbowałem. Niestety dane przez GET od LK nie dochodzą. Natomiast maile ustawione w Event config do czujników temp. wychodzą poprawnie.
<t>pzdr<br/>
Artur</t>
Odpowiedz
#6
moze jutro sprawdze u siebie i dam znac
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Witam. W końcu podłączyłem LK przez wiresharka i zgrałem komunikaty transmisji. Załączam log z filtrem na LK o nr ip 192.168.3.202.
LK wysyła komendę Get a później jest retransmisja a pakiety mimo wszystko nie dochodzą do serwera.
Nie wiem gdzie jest problem.


Załączone pliki
.zip   log z filtrem na lk.zip (Rozmiar: 23.92 KB / Pobrań: 423)
<t>pzdr<br/>
Artur</t>
Odpowiedz
#8
w tej paczce nie ma zapytan GET do serwera tgingspeak, są tylko GEt do odczytu strony z LK. Ja zrobie test u siebie i napisze jak jest
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
sprawdzilem u mnie dziala
tak wyglada zapytani GET /update?key=H2PN0O35KAHGFST0&field1=55 HTTP/1.0

Wrzuc print screna z swoich ustawien sieciowych i HTTP client settings
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Poprzednio wrzuciłem nie ten log z wiresharka.
Komenda z LK Get wyglądają następująco:
1 0.000000000 192.168.3.202 77.55.33.215 HTTP 126 GET /lk/dwa.php?field1=44 HTTP/1.0
4 16.909386000 192.168.3.202 77.55.33.215 HTTP 126 [TCP Retransmission] GET /lk/dwa.php?field1=44 HTTP/1.0

Bez wiresharka, przy podłączeniu do routera LK ma nr ip 192.168.2.202.

Na włączonym DHCP też próbowałem, nie dochodzą.

Wygląda na to, że LK wysyła komendy, tylko gdzieś "po drodze" do serwera giną.
Przypomnę, że komendy wydane z przeglądarki z komputera w tej samej sieci lokalnej co LK dochodzą do serwera.
Brak już mi pomysłów...


Załączone pliki
.jpg   lk - network settings.jpg (Rozmiar: 30.04 KB / Pobrań: 4,636)
.jpg   lk - client settings.jpg (Rozmiar: 17.75 KB / Pobrań: 4,616)
.jpg   lk - http client settings2.jpg (Rozmiar: 15.68 KB / Pobrań: 4,637)
<t>pzdr<br/>
Artur</t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości