Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z aktualizacją 1.0
#1
Odgrzebałem swój LAN controler, który kiedyś kupiłem a ATS.
Kiedy Chcę zaktualizować oprogramowanie (firmware) urządzenia, operacji tej nie można wykonać. Postępuję według instrukcji, próbując wysłać plik nowszej wersji firmware przez TFTP, ale wygląda na to, że urządzenie NIE przechodzi nigdy w tryb gotowości do odebrania pliku. Według instrukcji po ponownym włączeniu zasilania, zielona dioda na porcie LAN powinna mrugać przez kilka sekund. W tym przypadku – tak się nie dzieje. Po około 3 sekundach zielona dioda świeci się na stałe, a mruga pomarańczowa. Jak zaktualizować oprogramowanie w tym urządzeniu?
<t></t>
Odpowiedz
#2
Witam,

Mam identyczny problem. Zaktualizowałem firmware z 1.10 do 1.23 bez problemu (ten znalazłem na ftp) po czym przeglądając forum znalazłem wersję 2.39 ale niestety podobnie jak u autora wątku nie udaje się jej już wgrać. Po restarcie zielona dioda nie miga tylko po chwili od razu świeci na stałe, protokół tftp nie nawiązuje komunikacji z modułem ani z wiersza poleceń ani programem Lan Controler Tools. Proszę o wskazówki, czy mogę coś jeszcze zrobić? Dodam, że w tym stanie kontroler nie pracuje prawidłowo, nie wyświetla napięcia zasilania, temperatury płyty ani danych o wersji oprogramowania. Można sterować wyjściami ale kolory kontrolek w panelu sterowanie się nie zmieniają. Na poprzedniej wersji oprogramowania wszystko działało.

pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#3
1.Żeby w wersji 1.23 wszystko sie wyswietlało, prosze zrobić reset(przytrzymanie przycisku reset kilknascie sekund az przekaxnik pyknie dwa razy) wszystkich ustawień do domyslnych
2.Wgrnie softu jest możliwe gdy Lk przechodzi w tryb bootloadera (wtedy miga zielona dioda), a robi to w 3 przypadkach:
- po restarcie (przytzrymanie przycisku reset około 4 sekund)
- po wcisnieciu w zakladce newtwork przycisku "save and reboot"
- po użuciu programu Lan Controler Tools.

LK przebywa w trybie bootloadera około 5 sekund, pozniej normalnie sie uruchamia, wiec nie mamy za dużo czasu zaby wysłąc odpowiedni pakiet tftp.

Proponuję najpierw sprawdzić czy LK wchodzi w tryb bootloadera, najlepiej przytzrymać przycisk reset około 3 sekundy, powinien sie załączyc przekaxnik, po około 2 sekundach wyłączyć i uruchomic tryb bootloadera.

Jedna uwaga, jak mamy podpięty LK bezpośrednio (bez żadnego switcha) do komputera to jest ciężko trafić z pakietem tftp w odpowiedni moment. Ponieważ przy resecie LK wyłacza na moment interfejs sieciowy, co komputer wykrywa jako brak linka, po ponownym włączeniu interfejsu w LK, komputer często potrzebuje kilku sekund zanim jego interfejs sieciowy się "podniesie".

Zakłądajać że interfejs w komputerze będzie wstawał 3 sekundy, to dopiero po tym czasie od resetu LK wyślijmy pierwszy pakiet tftp.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
Witam,

Niestety coś jest nie tak. Po pierwsze, kontroler chyba nie przechodzi w tryb bootowania, wywoływanie restartu w żaden sposób nie skutkuje miganiem zielonej diody, po 2-3 sekundach od restartu po prostu zaczyna świecić ciągłym światłem. Po drugie, zaczęły się sporadyczne problemy z komunikacją choć w czasie moich prób kilka dni temu nic takiego się nie działo. Na przykład pomimo tego, że ping z urządzenia wraca to w przeglądarce mam komunikat "ERROR: Connection to board was lost." i muszę zrestartować prądowo. Jeśli nie zrestartuję prądowo to nie działa nawet przycisk reset. A dokładnie mówiąc działa ale niewłaściwie czyli nie zmienia stanu przekaźnika po krótkim przytrzymaniu, pierwsza reakcja następuję po około 4 sekundach, wtedy przekaźnik klika a dalsze trzymanie przycisku, nawet minutę nie wywołuje nic w sensie nie przywraca ustawień domyślnych. Web interfejs cały czas wariuje czyli nie pokazuje wartości, o których pisałem wcześniej pomimo udanych prób resetu ustawień, zmiany stanów wyjść można dokonywać kontrolkami lub pozycją "off" z rozwijanego menu. Czyli jedno wybranie off załącza wyjście, drugie, wyłącza. Kontrolki cały czas są zielone bez względu na stan wyjścia. Program Lan Controler Tools nie nawiązuje komunikacji z urządzeniem.
Co jeszcze mogę zrobić?

pozdrawiam
Artur
<t></t>
Odpowiedz
#5
1.sprawdz jeszcze czy nie uruchamia się na chwilę tryb bootloadera zaraz po podłączeniu zasilania?
2. Spróbuj zresetować ustawienia tak, trzymaj wcisniety przycisk reset i dopiero nastepnie podlacz zasilanie, poczekaj(cały czas trzymająć przycisk) kilka sekund, aż przekaźnik pyknie.

Napisz czy są jakies efekty.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Ustawienia resetują się podanym sposobem ale w dalszym ciągu brak oznak trybu bootowania. Próbowałem puszczać transmisję tftp w przeróżnych momentach, po restarcie z web interfejsu, z przycisku, po resecie ustawień, po restarcie prądowym i ciągle brak komunikacji.
<t></t>
Odpowiedz
#7
a obecna wersja softu to 1.23 czy 1.0(w tej nie mozna zrobić upgradu)?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Powiem tak, pierwotnie było 1.10 i na tej wersji dokonałem aktualizacji do 1.23. Natomiast czy aktualizacja się powiodła czy nie i w efekcie jaka jest aktualna wersja trudno mi z całą pewnością powiedzieć ponieważ nie wyświetla się informacja o wersji softu. Mogę jedynie przypuszczać, że skoro aktualizacja przebiegła bez problemów to aktualnie powinna być wgrana wersja 1.23.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości