Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysyłanie komunikatów po SNMP z wejśc przy zmianie stanu wej
#1
Mam taki problem.
1. Potrzebuję informację z wejścia cyfrowego INP2D o zmianie stanu po protokole SNMP.
Posiadam LanKontroler w wersji 3.00, wgranie softu do 3.03 nie pomogło.
LanKontroler przy zmianie stanu na wejsciach cyfrowych nie wysyła informacji.
Jednak jesli ustawimy zeby informacja była wysyłana automatycznie co pewien odtsep czasu (AUTO SEND TRAP) np co 10 sekund wtedy takowe informacje sa wysyłane po SNMP.

2. Pod pierwsze wejscie analogowe INP1 mam podłączony zasilacz 6 VDC. W zakładce Events Config w kolumnie SNMP TRAP mam ustawiony zakres od 1.00 do -9.00 ponieważ chce otrzymywać informację po przekroczeniu wartości napiecia 1 V ( w dół lub w górę). Takowa informacja jest wysyłana po SNMP ale przy każdym przekroczeniu wartości 1V ramek po SNMP jest około 15. Czy LanKontroler może wysyłać tylko jedna ramkę przy przekroczeniu zadanej wartości napięcia w kolumnie SNMP TRAP ???
<t></t>
Odpowiedz
#2
marcin napisał(a):Mam taki problem.
1. Potrzebuję informację z wejścia cyfrowego INP2D o zmianie stanu po protokole SNMP.
Posiadam LanKontroler w wersji 3.00, wgranie softu do 3.03 nie pomogło.
LanKontroler przy zmianie stanu na wejsciach cyfrowych nie wysyła informacji.
Jednak jesli ustawimy zeby informacja była wysyłana automatycznie co pewien odtsep czasu (AUTO SEND TRAP) np co 10 sekund wtedy takowe informacje sa wysyłane po SNMP.
Będzie to poprawione w następnej wersji firmwaru.
Cytat:2. Pod pierwsze wejscie analogowe INP1 mam podłączony zasilacz 6 VDC. W zakładce Events Config w kolumnie SNMP TRAP mam ustawiony zakres od 1.00 do -9.00 ponieważ chce otrzymywać informację po przekroczeniu wartości napiecia 1 V ( w dół lub w górę). Takowa informacja jest wysyłana po SNMP ale przy każdym przekroczeniu wartości 1V ramek po SNMP jest około 15. Czy LanKontroler może wysyłać tylko jedna ramkę przy przekroczeniu zadanej wartości napięcia w kolumnie SNMP TRAP ???
A jaka histereza jest ustawiona w pierwszej kolumnie przy wyborzez wejścia? Generalnie powinien wysłać jedną ramkę.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Histereza była róznie ustawiona. Przy zakresie w SNMP TRAP dla INP1 od 0.00 do 1.00:
- histereza 0.00 - wysyła około 20 ramek przy zmianie stanu,
- histereza 1.00 i wiecej - nie wysyła zadnej ramki
- histereza 0,50 - wysyła okolo 5 ramek przy zmianie stanu
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości