Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrywy połączenia LAN
#1
Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem LK. Mam z nim problemy:
LK przez cały czas zrywa połączenie z komputerem. Połączenie poprzez kabel skrosowany. Po podłączeniu pingi idą. Po 2-5 minutach zrywa połączenie i pingi już nie idą Sad. Trzeba restartować LK. Diody na Lan przestają się świecić. Sprawdzane na dwóch różnych komputerach, różnych kablach, różnych zasilaczach. Czasami podczas zrywu samoistnie załączy się przekaźnik na LK. Reset nic nie daje.
<t></t>
Odpowiedz
#2
a www jak dziala?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam
na www wyskakuje komunikat ERROR: Connection to board was lost. Po takim zerwaniu po kilukrotnym odźwieżeniu odzyskuje połączenie na max 1 min i potem powtórka.
Czasami załączy się przekaźnik sam z siebie na LK.
zmniejszyłem prędkość transmisji na karcie do 10Mbit - nie pomogło.
<t></t>
Odpowiedz
#4
LK wpiety bezposrednio do kumputera, a czy przez jakis swich/router probowales? Ustaw jeszce tryb halfduplex na karcie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Witam
Podpięty pod router robi to samo. Maksymalny czas działania 5min. Potem ten sam błąd i zerwanie połączenia. Pomaga tylko odłączenie od zasilania i ponowne podłączenie. W tym czasie podłączyłem oryginalny kupiony u Was czujnik temp. Nic nie wskazuje.
<t></t>
Odpowiedz
#6
może jakas felerna sztuka, zrób jeszce reset do ustawien fabrycznych i sprawdz. Czujnik musi byc podpiety przed uruchomieniem LK.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Witam
Przycisk resetu jakby w ogóle nie reaguje. Krótkie naciśnięcie nie zmienia stanów przekaźników. Przekaźnik czasami przełączy się sam od siebie i wtedy też następuje zryw. Dłuższe przytrzymanie resetu również nie powoduje żadnych zmian - trzymałem nawet do 30s przy podłączonym i odłączonym lanie.
<t></t>
Odpowiedz
#8
no to reklamacja
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Witam
U siebie zaobserwowałem taki objaw ,ale przez router czasami co kilkanaście minut potrafi na kilka sek. zerwać ,jak już całkiem jest brak komunikacji to reset routera pomaga i znowu jest połączenie ,nie wiem czy to ma coś wspólnego z zasilaniem bo wymieniłem zasilacz na mocniejszy i jest jakby trochę lepiej
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam
U mnie pomogła reklamacja. Nowy LK śmiga jak talala.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości