Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK Kaput?
#1
Mam Lan controler v 1.1 a omylom som do neho nahral soft.3.21 v 1.2 a kontroler nefunguje.IP 192.168.1.100 ping Funguje zelena led svieti, da sa s tym nieco robit aby to fungovalo? Dakujem za kazdu radu
<t></t>
Odpowiedz
#2
Należy wgrać poprawny firmware HW1 poprzez TFTP jak w instrukcji. Ja prosto polecam komendę tftp z terminala windows lub innego systemu.
UWAGA: po podlączeniu nie otwierac strony Lan Kontrolera, nie pingowac, nie robic żadnej z nim komunikacji, bo w tablicy MAC adress bedzie zly MAC i nie pojdzie upgrade.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Dakujem Barzo pridem z prace vyskusam,mam win 7 aky TFTP pouzit? a nemam instrukciu na TFTP
<t></t>
Odpowiedz
#4
piso1 napisał(a):Dakujem Barzo pridem z prace vyskusam,mam win 7 aky TFTP pouzit?
tak, ale trzeba byc zalogowanym jako administrator
piso1 napisał(a):a nemam instrukciu na TFTP
tftp –i 192.168.1.100 put „firmware.bin”
<t></t>
Odpowiedz
#5
Witaj!

Miałem dokładnie ten sam kłopot... też miałem pingi i zieloną mrugającą diodę.
Po wgraniu odpowiedniego softu wszystko działa OK.

Do wgrania softu użyłem programu Tftpd64 (WIN7/64bit) lub Tftpd32 (32bit)



W zakładce FTP CLIENT w miejscu "HOST" wpisz adres twojego LK .... PORT 69, wskaż gdzie masz właściwy soft .... potem "PUT" i za 30s bedziesz miał działający LK

POZDRAWIAM
<t></t>
Odpowiedz
#6
Urobil som podla vasho navodu a vsetko funguje Dakujem kolegovia super praca.
Pekny den
<t></t>
Odpowiedz
#7
Hi
My lan controller ver1.1 only blinking with green led on the network connector. I am try to reset (more than 10sec push button) but not response to ping to 192.168.1.100. If i try lan controller tools fing lan controller, than blink yellow led too, but not any find...

Any help?

Thanks, Tony
Odpowiedz
#8
use tftp client , see instructions,you do not have to do a reset
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Mam płytkę 1.1 był firmware 3, chciałem zmienić na 2 i przez nieuwagę wgrałem firmware od wersji 2 płytki. Wgrywałem przez tftp i komunikat był "Przesłano pomyślnie". Niestety kontroler nie działa, nie odpowiada na pingi i w ogóle go nie widać w sieci. Użycie przycisku reset nie daje żadnej reakcji. Jest jakiś sposób żeby to naprawić?
<t></t>
Odpowiedz
#10
rombad napisał(a):Mam płytkę 1.1 był firmware 3, chciałem zmienić na 2 i przez nieuwagę wgrałem firmware od wersji 2 płytki. Wgrywałem przez tftp i komunikat był "Przesłano pomyślnie". Niestety kontroler nie działa, nie odpowiada na pingi i w ogóle go nie widać w sieci. Użycie przycisku reset nie daje żadnej reakcji. Jest jakiś sposób żeby to naprawić?

A miga zielona dioda na gnizdzie rj45?
Przytrzymaj reset przy starcie o zobacz czy bedzie jakas reakcja
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości