Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwer NTP problem
#1
Mam problem z ustawieniem serwera NTP od momentu zresetowania LK do firmowych ustawień.
Aktualnie wersja HW:1.2 SW:3.22 S/N:5024.pomimo zaznaczenia nie pobiera danych
z serwerów pl.pool.ntp.org port 123 . Zmiana strefy z 2 na 1 nie pomaga.
Ręcznie ustawiona data i godzina zawiesza LK po przejściu na inną zakładkę,
na parę minut(nie można się z nim połączyć,zamula)po czym wraca do daty 1970-01-01
Próbowałem na softach 3.18,3.21 i to samo
Dodatkowo nie wysyła danych na thinkspeak natomiast pobieranie danych z xml-a
przez zewnętrzny serwer działa. Jakieś sugestie?
<t></t>
Odpowiedz
#2
A NTP jest włączone w sekcji "Date and Time"? Nie wiem dlaczego, ale jest umieszczona daleko od sekcji "NTP settings". U mnie przy v3.22 i 3.18 i HW1.2 działa czas jak i thingspeak.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Włączone jak na screenach.Próbowałem na różnych softach.
W momencie ustawienia ręcznego zmienia datę ale się zawiesza na kilka minut
i powraca do ustawień jak na załączonym obrazku.


Załączone pliki
.png   NTP.PNG (Rozmiar: 3.03 KB / Pobrań: 2,633)
.png   NTP setting.PNG (Rozmiar: 3.36 KB / Pobrań: 2,647)
.png   nagłówek.PNG (Rozmiar: 7.77 KB / Pobrań: 2,626)
<t></t>
Odpowiedz
#4
Po dłuższej walce udało się mi przywrócić niedziałające funkcje.Do końca nie wiem co mogło być przyczyną ale jak napisałem wcześniej
pobierałem z xml-a LK dane o temperaturze i wilgotności na zewnętrzny serwer poleceniem :GET("/st0.xml")itd.. Prawdopodobnie blokowało
to komunikację bo po wyłączeniu pobierania i resecie LK do fabrycznych ustawień (przycisk >13s) serwer NTP zaczął działać i wysyłanie
na Thingspeak ruszyło.Co dziwne mimo tego resetu do fabrycznych na pasku pokazał się firmware 3.22 !???
<t></t>
Odpowiedz
#5
A jaki fw miał się pokazać?
<t></t>
Odpowiedz
#6
andre napisał(a):....Co dziwne mimo tego resetu do fabrycznych na pasku pokazał się firmware 3.22 !???

Nic w tym dziwnego. reset do ustawień fabrycznych to reset wszyskich ustawień. SW (firmware) zawsze będzie takie jakie jest wgrane do LK.

TomekO
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości