Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoistne restarty LK
#1
Witam serdecznie
Posiadam LK HW1,2 SW2.59 który co 5-7 dni się restartuje ,(bywa że dwa razy na dobę) w sposób wskazujący na przerwę w zasilaniu.
Zasilanie oczywiście ponad wszelką wątpliwość jest nieprzerwanie-obecnie akumulator samochodowy.
Program sprawdzony przez pana Tomasza O. online nie budzi zastrzeżeń.Wystawiony na zewnętrzne IP + port.
Pomiedzy restartami pracuje zgodnie z programem i oczekiwaniami.Jest to trzeci egzemplarz który się restartuje.
Brak mi juz pomysłów ,może ktoś z użytkowników miał podobny problem.Na forum nic podobnego nie znalazłem.
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#2
czy LK pracuje w jakiejs duzej(dużo urzadzen sieciowych) sieci?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Tak , w sieci jest aktywnych około 40 Pc-etów .(10 ruterów IP zew. i ok. 15AP eków IP z puli wewn.)
Zmiana portów nic nie wniosła , w czasie ostatnich dwóch dób trzy restarty.
Obecnie jest bez połaczenia z siecią.Ponieważ nie bedzie maili na stykach wyjścia out0 podłączyłem LED by wiedziec o restarcie.
Jeżeli przez tydzień bedzie dobrze to wystawie LK przez router.Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Miałem tak kiedyś na kilku LK pracujących w jednej podsieci.
Po paru dniach obserwacji obstawiłem, że przyczyną jest pozostawienie "podglądu" strony strony LK. Tzn. odpalasz sobie w przeglądarce wbudowaną stronę w LK i nie wychodząc z niej hibernujesz kompa. Po obudzeniu kompa i wejściu do przeglądarki ze stroną LK obserwowałem ponowny jego start.
Nie chciało mi się wnikać w głębię tej metafizyki, zamykanie strony przed uśpieniem kompa powoduje (u mnie) brak tego problemu.
Nie jestem całkiem pewien tej przyczyny bo przebudowałem też lekko sieć i mogło się w niej zmienić coś, czego nie zauważyłem.
<t></t>
Odpowiedz
#5
Dzieki za sugestie ale restarty nie pokrywaja się w czasie moich wizyt na panelu głównyn LK.Podglądam go przez rózne sieci zewnętrzne.
Wręcz jestem mile zaskoczony łatwością w skomunikowaniu się z nim.Nawet przez kapryśne darmowe AERO2 nie ma problemu.
pozdrawiam Darek.
<t></t>
Odpowiedz
#6
btw: jak się dostajesz z zewnętrznej sieci do LK podłączonego do internetu za pomocą A2? Przecież ruch przychodzący z zewnątrz jest blokowany.
<t></t>
Odpowiedz
#7
W powyższym poscie małem na myśli kierunek z AERO2 do LK.W drugą stronę ( LK za AERO2) też jest możliwe ale nie komfortowe.Robiłem to na modemie 4G TP-linka.Kłopot jest z komutowanym co godzinę adresem IP ale przy odrobinie cierpliwosci , systematyczności i szczęścia mozna poczynić pewne ustalenia w nadawaniu IP przez konkretny BTS.W moim przypadku na
9 zarejestrowanych przydzielonych dla HUAWEIa adresów 5 sie powtarza co zawęża pulę.Podkreslam kłopotliwe ale możliwe.
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Napisz troche jaśniej. Zmienne IP to nie problem - są serwisy typu dyndns. Tylko co z tego że znasz adres skoro nie odpowiadają nawet na pingi z zewnątrz. Są sposoby by to obejść np. tunele VPN ale ciekawy jestem jak Ty to zrobiłeś.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Przecież modem odpowiada , chyba że w AERO od 3-4 tygodni się coś zmieniło?
Przy najbliższej możliwej okazji sprawdzę to w zestawie na którym to robiłem HUAWEI + TP-link.
Działało więc nie wnikałem dlaczego jest OK.Zestaw pracuje kamerą IP FOSCAM (przez dedykowany serwer FOSCAM)
i nic mi nie widomo by nie działało.Kamera ustawiona na klatki + zdarzenia + powiadomienia ,przy strumieniu wszystko padało .(transfer na poziomie 30-60 kB na tym BTSie można było uznać za stały).Czasami też liczba maili nie zgadzała się z iloścą zdjęć
na karcie, lecz cudów też nie mogłem oczekiwać.Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#10
Do adzik
Wyjaśniam, bo wygląda, że nie zrozumieliśmy się dobrze.
Myślę ze tobie chodzi o sytuację, w której IP zewn. (pula adresowa) pochodzi od 1 dostawcy np.UPC i chcesz połączyć z IP zewn. innego dostawcy.
W takiej sytuacji połączenie z innej sieci jest blokowane. Ja wykonywałem połączenie następująco: PC et z AERO dostawał przykładowo IP 37.209.135.214 (pula zewn.) przez BTS CID:44574 via BTS CID: 46654 , który w tym czasie nadawał HUAWEI (AERO) adres np.IP 93.154.180.161 (pula zewn.) a modem wpięty routera TL-MR3220 (bawiłem się też na TL-MR3420, ale zostałem przy tym pierwszym -
cena i cos jeszcze w ustawieniach, co mnie do mnie do niego przekonało, ale nie pamiętam, co).Dla tego analizowałem IP przydzielane HUAWEIowi przez BTS CID:46654 oraz pisałem, że to kłopotliwe, lecz możliwe.
.Celem moim była „jakaś” forma podglądu działki w miejscu pozbawionym innych dostawców netu.
Aero2 było sprawą przypadku(brak wiary w jego działanie, czas oczekiwania na kartę SIM , brak wsparcia techn.), ale sprawdziło się w ramach jego możliwości. Na działanie w miejscach, w których korzystam z tej sieci złego słowa nie powiem.
Co do głównego wątku LK bez połączenia z siecią do dziś pracuje bez restartów,ale poczekam jeszcze kilka dni .
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości