Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak dostępu po włączeniu autoryzacji
#1
LK jest bardzo odległy i dostępny obecnie wyłącznie przez internet z wysoki portem 55000. Opiszę schemat zdarzeń (może to będzie istotne):
1. Działa sobie i była miesiąc temu włączona autoryzacja z danymi np: admin:123
2. Przed tygodniem autoryzacja została wyłączona.
3. Dzisiaj została jednocześnie włączona autoryzacja i ustawiony nowy login i inne długie hasło np: admines:administrator-123-systemu
4. Po zatwierdzeniu zmian nie można zalogować się do LK. Nie przyjmuje żadnych danych, ani nowych, ani starych.
LK nie reaguje na żadne hasło. Co się mogło stać? Czy może kolejność operacji albo jednoczesne wykonanie zaznaczenia autoryzacji+zmiana loginu+zmiana hasła spowodowała zapisanie w pamięci nieprawidłowych danych? Które dane mogły się źle zapisać albo nie zapisać? Próbuję dedukować - może uda się znaleźć pasujące dane. Czy można coś zrobić z tym problemem (oprócz lokalnego resetu)?
Pomóżcie proszę, podpowiedzcie coś, bo brak mi już pomysłów.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Może znasz wersję softu.
Coś takiego mi się nie przytrafiło na LK.
A jeśli było na czym innym, to wynikało z mojego błędu - wpisałem co innego niż mi się wydawało.
O ile autor softu nie zostawił jakiejś furtki to pozostaje próbowanie różnych kombinacji lub ręczny reset.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Wersja 2_56a.
Ja też nie miałem jeszcze takiego błędu, chociaż pewne problemy z tymi opcjami już były i coś pamiętam, że trzeba było nie jednocześnie włączać autoryzację i zmieniać hasło. Ale to zaświtało mi dopiero jak już nie mogłem się zalogować. Sporo tych LK już postawiłem i kilka mam ciągle w opiece. Ten akurat jest w odległym, zamkniętym miejscu i obecnie ręczny reset to spore zamieszanie. Wpisanych poprawnych danych raczej jestem pewien. Choć teraz, po całym dniu kombinowania, to już sam nie wiem. Takie mi pytania przychodzą do głowy:
Czy możliwe jest aby LK w okolicznościach jednoczesnego włączenia autoryzacji oraz zmiany loginu i też hasła, źle zapisał jakieś dane?
Czy są jakieś ograniczenia w długości pól lub znakach przyjmowanych przez pola login i hasło?
<t></t>
Odpowiedz
#4
Były, fakt, ale dość dawno bo w okolicy v.2.25. I ciągnęło się chyba w okolice 2.30.
A jeśli jesteś pewien, że się nie walnąłeś, to jest spora szansa, że jeszcze coś mogło się zapisać krzywo, bo mamy wtedy problem z niedopasowaniem protokołu do pamięci (tak z grubsza). Ale co i w którym miejscu - trzeba znać ten soft od środka.

Więc jeśli zdalnie, to do głowy przychodzi mi tylko jeden sposób - "upgrade" softu. Ustawienia powinny zostać nadpisane. Wprawdzie wszystko trzeba będzie ustawić od nowa, ale to chyba mniejszy problem.
<t></t>
Odpowiedz
#5
ile znaków ma to hasło?
<t></t>
Odpowiedz
#6
pat napisał(a):... głowy przychodzi mi tylko jeden sposób - "upgrade" softu. Ustawienia powinny zostać nadpisane. Wprawdzie wszystko trzeba będzie ustawić od nowa, ale to chyba mniejszy problem.
Myślałem o tym... Boję się zgubić LK w lanie...
adzik napisał(a):ile znaków ma to hasło?
Moje - 18, a ile może mieć max. - chciałbym się właśnie dowiedzieć.
<t></t>
Odpowiedz
#7
user i haslo max 8 znakow, jak dales wiecej to pewine wszystko po 8 obcial, sprawdz
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Fakt, nawet na panelu "pisze" Max 8 char. Musiałeś mieć pomroczność jasną wpisując to długie. Big Grin
<t></t>
Odpowiedz
#9
No fakt - jest napisane 8zn, a ja jakoś to przeoczyłem - zaćmienie. Ale wracam do tematu!
Żadne kombinacje wpisywanego hasła nie udały się, ale dzięki uprzejmości osoby która na miejscu zainteresowała się i zechciała nacisnąć reset w tym oddalonym LK. Udało się sflaszować LK i zostało przywrócone hasło domyślne. Liczyłem się oczywiście ze stratą wielu ustawień.
Do LK mogę się zalogować i panel pokazuje się, ale niestety teraz sytuacja wygląda tak, że panel wyświetla w tabelach z prawej zamiast wartości znaki zapytania, a w nagłówku pokazuje "HW:1. SW: S/N:". Ponadto wszystkie ustawienia zostały stracone za wyjątkiem karty config.htm Sam dostęp do panela jest ok i strona odpowiada w normalnym czasie.
Co mogło się stać? Co mogę jeszcze sprawdzić i zrobić?
Dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie.

Ps.
Jeżeli "Max char 8" dotyczy loginu i hasła to wnioskuję o umieszczenie tego napisu nad "User". A jeżeli wpisanie zbyt długiego tekstu może powodować aż takie komplikacje, to lepiej niechby ten napis był na czerwono.
<t></t>
Odpowiedz
#10
a jaka byla wersja HW i softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości